Блог Юрія Чорноморця_image

Блог Юрія Чорноморця

Сьогодні презентація книги Ю. Дорошенко "Без догматів", або кілька слів про новий жанр - релігійну партійну журналістику

28.03.2012, 14:57
Книгарня «Є» та видавництво «Ярославів Вал» запрошують на презентацію книжки публіцистики Юрія Дорошенка «Без догмату. Релігійні магістралі», яка відбудеться 28 березня.

Книгарня «Є» та видавництво «Ярославів Вал» запрошують на презентацію книжки публіцистики Юрія Дорошенка «Без догмату. Релігійні магістралі», яка відбудеться 28 березня.

Початок — о 18:00.

Учасники: Патріарх Філарет, Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Микола Жулинський, Юрій Дорошенко.

За часів СРСР був специфічний жанр - партійна журналістика. В Україні існують релігійна журналістика, релігійна аналітика, релігійна публіцистика і, також, як окреме явище існує релігійна партійна журналістика. Яскравим прикладом такого феномену є книга Юрія Дорошенко "Без догматів", презентація якої буде сьогодні ввечері. Критика "іншого" і його принципове неприйняття, повна відсутність самокритики і захист честі мундира (у данному випадку УПЦ КП), відсутність обєктивної інформації та збалансованого представлення різних сторін. Звісно, такого роду феномени процвітають і в УПЦ МП, про що я писав у своїй статті "Этика и журналистика" (http://omiliya.org/article/etika-i-zhurnalistika-yu-chernomorets.html).

Нажаль, соціальні обставини такі, що релігійна партійна журналістика повинна бути. Але погано, коли вона видає себе за просто релігійну журналістику, претендує на обєктивність і ще гірше коли таку журналістику хвалять за обєктивність. Але що хорошого в такій партійній журналістиці конкретно Юрія Дорошенка? Те, що це якісна річ - якісна пропаганда і контрпропаганда. Навіть можна сказати так: це релігійна партійна пропаганда найвищої якості, на яку в УПЦ КП здатні лише кілька людей. Так що має смисл звернути увагу на цю книгу, бо звичайно українці не вміють працювати у цьому специфічному жанрі, відразу скочуючись до базарного рівня дискусій. Тому кожен приклад якості повинен бути оцінений позитивно та уважно вивчений: навіть якщо партійна логіка автора не подобається через втрату християнського універсалізму, через його пристрастність та необєктивність.

Останні новини

Вчора