Сьогодні в Україні вшановують дітей – жертв агресії Росії проти України

Сьогодні в Україні вшановують дітей – жертв агресії Росії проти України - фото 1
4 червня Україна вперше на державному рівні вшановує пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та відзначає Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії.

В Офісі омбудсмена заявили, що 152 дитини загинули та ще 146 отримали поранення за період збройної агресії Росії на Донбасі.

"В Україні упродовж усього періоду конфлікту, з 14 квітня 2014 року по 30 квітня 2021 року, загинуло 152 дитини (із них 102 хлопчики і 50 дівчаток) та 146 дітей зазнали поранення (із них 120 хлопчиків і 26 дівчаток). На превеликий жаль, ця болюча статистика повною мірою не відображає масштабів втрат, яких зазнали діти протягом тривалого збройного конфлікту", - йдеться у повідомленні Офісу омбудсмена.

В Офісі омбудсмена нагадали, що за законом "Про охорону дитинства" дитині, яка внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту дістала поранення, контузію, каліцтво, зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалася до участі у військових формуваннях або незаконно утримувалася, у тому числі в полоні, встановлюється статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

В ПЦУ повідомили, що молитвою долучаються до вшанування всіх українських дітей, які постраждали і досі страждають через російську агресію та окупацію.

"Православна Церква України щодня молиться за дітей, їх батьків та рідних – за їхнє здоров’я й благополуччя, за мирне небо над головами, за возз’єднання сімей, за їхній душевний спокій. Важко усвідомлювати, що днями у прифронтових районах завершили навчання у першому класі діти, які не бачили життя без війни, без обстрілів і вибухів, які не боялися би засинати, вільно прогулюватися, пізнавати світ, насолоджуватись життям… І ми вкотре молимося за припинення цієї війни, за перемогу, закликаємо агресора зупинитися, отямитися, піти з української землі, збагнути свої непоправні помилки, жертвами яких стають не лише дорослі, а й невинні діти. Не ламайте їм життя, вони повинні зростати в мирі й любові, аби бути щасливими. Не відбирайте у дітей щастя!", - написав Митрополит Епіфаній.