Сьогодні влада Ізраїлю вирішить дозволити чи заборонити цьогорічне паломництво хасидів в Умань

Сьогодні влада Ізраїлю вирішить дозволити чи заборонити цьогорічне паломництво хасидів в Умань - фото 1
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху проведе вирішальну нараду з питань паломництва брацлавських хасидів в українське місто Умань.

Зустріч відбудеться о 17:30. Як інформує The Jerusalem Post, на ній буде прийнято рішення, чи дозволяти тисячам брацлавських хасидів поїхати в Україну для святкування Рош а-Шана, повідомляє Jewishnews.

На нараді будуть присутні міністри, включаючи Юлія Едельштейна (глава МОЗ), Якова Ліцмана (міністр будівництва), Ар'є Дері (глава МВС) та інших. Також у зустрічі візьмуть участь представники громади брацлавських хасидів.

Нарада відбудеться після того, як глава штабу щодо боротьби з епідемією в Ізраїлі Ронні Гамза направив листа до українського Президента із закликом заборонити паломництво. У листі Гамза зазначив, що святкування з великою кількістю учасників вплине на ситуацію з епідемією в Україні і в єврейській державі, так як паломники повернуться до Ізраїлю.

Нагадаємо, що офіційної заборони на паломництво не було. Раніше уряди двох держав представили спільну заяву, в якій звернулися до паломників з проханням утриматися від поїздки, а тих, хто відправиться до могили цадика Нахмана, закликали дотримуватися правил карантину.