"Справа "Хізб ут-Тахрір": Росія незаконно засудила трьох кримських татар до загалом 47 років ув'язнення

12 січня, 11:45
Держава
"Справа "Хізб ут-Тахрір": Росія незаконно засудила трьох кримських татар до загалом 47 років ув'язнення - фото 1
Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону ухвалив незаконне рішення про ув'язнення кримських татар за обвинуваченням у "здійсненні терористичної діяльності" та "участі в організації "Хізб ут-Тахрір".

Про це заявила уповноважена з прав людини ВР Людмила Денісова у Telegram, повідомляє Еспресо.

Cудді засудили Енвера та Різи Омерових – на 18 та 13 років відповідно, Айдера Джаппарова – на 16 років з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

"Засуджую ухвалене незаконне рішення стосовно наших співгромадян країною-агресором, яка своїми ганебними діями продовжує демонстративно порушувати міжнародні договори та норми міжнародного права", - написала Денісова.

У Росії, а також в окупованому нею Криму члени міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" регулярно піддаються переслідуванням.

Представники організації називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламський "Халіфат", але при цьому відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що відчувають несправедливе переслідування з боку російської влади. Окупанти зазвичай інкримінують участь в організації саме кримським татарам.

Вчора, 11 січня, на Керченському мосту окупанти затримали понад 120 кримських татар, які прямували до Ростова-на-Дону на оголошення вироку фігуратам Білогірської групи у "справі "Хізб ут-Тахрір". Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Це сталось вночі, людей зупиняли на в'їзді на міст і не пускали у напрямку Ростова. У них забирали паспорти та документи на машини.

Станом на 3 ночі, на посту стояли 25 машин.

Сред утримуваних на мосту є ветерани кримськотатарського руху, одному з них – Усеїну Веліхаєву вночі стало зле – піднявся тиск, йому викликали швидку допомогу.

Кримьські татари стояли на мосту 9 годин, згодом їм почали повертати документи після перевірки, але їхати вони можуть лише у напрямку окупованого Криму.