Статус самокерованості УПЦ МП - це чиста бутафорія, - експерт

08 травня, 09:30
Православні
Статус УПЦ МП, як самокерованої Церкви з правами широкої автономії, досі канонічно не затверджений. Про це нагадав релігієзнавець Дмитро Горєвой у  програмі "Детектор. Релігії".

Статус УПЦ МП, як самокерованої Церкви з правами широкої автономії, досі канонічно не затверджений. Про це нагадав релігієзнавець Дмитро Горєвой у програмі "Детектор. Релігії".

"Тобто навіть за московської логіки цей статус — це чиста бутафорія, яка не має під собою церковно-правових підстав, а тимчасово визнається лише тому, що росіяни бояться втратити свій вплив в Україні. Це, власне все, що треба знати про канонічний статус УПЦ МП", – пояснив релігієзнавець.

Він нагадав, що статус самокерованої в якості Благословенної грамоти УПЦ МП надав Патріарх Алексій ІІ у 90-му році. Ця грамота була лише процедурним моментом. Саме ж рішення про новий статус мало бути затверджене Помісним Собором з внесенням змін до статуту РПЦ.

За словами Дмитра Горєвого, відтоді в РПЦ був лише один Помісний Собор у 2009 році, коли обирали нового Патріарха. І тоді про питання статусу УПЦ МП взагалі забули. Це питання залишилось без вирішення. З цього випливає, що статус УПЦ МП, як самокерованої Церкви з правами широкої автономії, досі канонічно не затверджений.