Суд на Кіровоградщині передав храм громаді ПЦУ. Прихильники УПЦ МП заблокували вхід

Суд на Кіровоградщині передав храм громаді ПЦУ. Прихильники УПЦ МП заблокували вхід - фото 1
Господарський суд Кіровоградської області у своїй ухвалі від 7 жовтня 2020 року визнав храм у селі Успенка Кіровоградської області за громадою ПЦУ, проте місцеві віряни Московського Патріархату заблокували вхід.

Про це повідомляє "5 канал".

Зазначається, що ухвалою визнається право громади ПЦУ на проведення Богослужінь, релігійних обрядів та здійснення релігійної діяльності у будівлі "Свято-Успенської Церкви".

Крім того, суд заборонив управлінню Олександрійської єпархії РПЦвУ та будь-яким іншим особам вчиняти дії, спрямовані на перешкоджання прихожанам ПЦУ користуванню будівлею церкви та наявним у ній майном.

Проте віряни Московського Патріархату та священик заблокували вхід до церкви й не пускають громаду. Місцеві мешканці розповідають, що для цього з інших сіл привезли "групу підтримки" з неповнолітніми особами, щоб створити картинку гоніння на Моспатріархат.

"Приїхав і голова районної держадміністрації, і поліція. Але ці невідомі люди з дітьми, яких привезли невідомо хто й звідки, стали живою стіною при вході до церкви й нікого не пропускають. Прямо їхній сценарій "ми будемо стояти за спинами жінок і дітей", – зазначила волонтерка Марина Пилипенко.

Нагадаємо, громада села Успенка ще у грудні 2019 року проголосувала за вихід із УПЦ МП та перехід до ПЦУ. Відтоді ця частина успенчан не може потрапити до храму.