Суд продовжив запобіжний захід священнослужителю УПЦ МП, якого звинувачують у сутичці з екс-військовим в соборі

Суд продовжив запобіжний захід священнослужителю УПЦ МП, якого звинувачують у сутичці з екс-військовим в соборі - фото 1
У Хмельницькому міськрайонному суді відбулось чергове судове засідання у справі сутички, яка сталася між колишнім військовослужбовцем і священнослужителем УПЦ МП під час Богослужіння у Свято-Покровському кафедральному соборі другого квітня цього року.

Про це повідомляє Суспільне.

На чергове судове засідання з’явились прокурор, двоє представників потерпілого Артура Ананьєва, обвинувачений іподиякон Ігор Слободян та його захисник. Сам потерпілий на судове засідання не з’явився. Причина – наразі Ананьєв служить у лавах ЗСУ, зазначив його захисник Дмитро Зеленюк.

Під час судового засідання прокурор подав клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання обвинуваченому Ігорю Слободяну.

"Просимо покласти вказані обов’язки, оскільки під час досудового розслідування обвинувачений перебував у розшуку, разом з тим, наразі не допитані усі свідки по справі", — заявив у засіданні прокурор Віталій Гринчук.

Захисник обвинуваченого Роман Косюк виступив проти цього клопотання.

"На сьогодні ми бачимо, що таке клопотання не підтверджено жодними доказами, а тому стверджую, що жодних ризиків, вказаних у клопотанні прокурора, як не існувало, так і не існує. Мій підзахисний належним чином вів себе під час досудового розслідування, під час слухання справи в суді з’являвся до суду. Немає жодних доказів, що він якимось чином впливав чи впливає на свідків. Тож у задоволенні цього клопотання прошу відмовити", — зауважив адвокат.

Утім, суд підтримав клопотання прокурора та ухвалив продовжити Ігорю Слободяну запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання до 30 листопада. Наступне судове засідання перенесли на 2 листопада. Тоді планують заслухати ще свідків по справі.

Нагадаємо, 2 квітня у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого було зазначено, що у Хмельницькому священики УПЦ МП у церкві побили військового. У поліції за фактом подій, зафіксованих на відео, відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.

Згодом колишній військовий Артур Ананьєв написав заяву до поліції з приводу побиття у Хмельницькому соборі. Полія відкрила провадження та оголосила іподиякону Ігорю Слободяну підозру в нанесенні Ананьєву легких тілесних ушкоджень, що є кримінальним проступком згідно з чинним законодавством. Проводяться слідчі дії.

Поки колишній військовий Артур Ананьєв перебував на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій міській лікарні, куди його поклали після сутички 2 квітня із закритою черепно-мозковою травмою та забоєм головного мозку, поліція оголосила Ігоря Слободяна у розшук.

20 квітня Хмельницький міськрайонний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання помічнику священика Свято-Покровського кафедрального собору Ігорю Слободяну. У судове засідання Ігор Слободян, якого поліція оголошувала у розшук, прийшов сам. Слідчий та прокурор вимагали взяти підозрюваного у нанесенні легких тілесних ушкоджень колишньому військовому Артуру Ананьєву під варту. Захист наполягав на тому, що боєць перешкоджав здійсненню релігійного обряду й Ігор Слободян, розцінивши дії Ананьєва як правопорушення, намагався його зупинити.

17 травня у Хмельницькому міськрайонному суді відбулось підготовче судове засідання. На ньому адвокат Ігоря Слободяна Роман Косюк наголошував, що його підзахисний перешкоджав Артуру Ананьєву здійснювати злочин, передбачений статтею 180 Кримінального кодексу України — перешкоджання здійсненню релігійного обряду. А потерпілий Артур Ананьєв після суду сказав, що він не наполягатиме на кримінальному покаранні Ігоря Слободяна, але вимагатиме від нього моральну шкоду, яку він планує передати на потреби бійців ЗСУ.

7 червня під час судового засідання у Хмельницькому міськрайонному суді захисник потерпілого Артура Ананьєва заявив цивільний позов до Ігоря Слободяна на суму 237 тисяч гривень. Суд прийняв його до розгляду.