Фундація «Мудра справа» доставила продуктові набори на деокуповану Херсонщину

10 березня, 11:03
Суспільство
Фундація «Мудра справа» доставила продуктові набори на деокуповану Херсонщину - фото 1
Патріарша фундація «Мудра справа» завдяки підтримці небайдужих доброчинців та волонтерів доставила у деокуповані міста і села Херсонщини вантажний автомобіль продуктових наборів.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Період перебування в окупації негативно вплинув на добробут місцевих мешканців: більшість із них сьогодні не має можливості утримувати себе та свої сім’ї. Їхні потреби не обмежуються лише працевлаштуванням та відновленням помешкань. Багато людей потребують їжі та води.

Українська Греко-Католицька Церква відгукнулася на потреби херсонців. При парафіяльних спільнотах УГКЦ через місцевих священиків та активних парафіян розпочали утворюватися пункти соціального служіння та взаємопідтримки. Завдяки різним благодійним організаціям та волонтерам з України та з-за кордону ці пункти почали наповнюватися. Однією із благодійних організацій є Патріарша фундація «Мудра справа».

21 лютого фундація привезла вантажний автомобіль продуктових наборів для мешканців деокупованих міст і сіл Херсонщини. З цього дня зусиллями місцевих греко-католицьких священників вдалося організувати роздачу та підтримати мешканців сіл Чорнобаївка та Музиківка, де душпастирює о. Богдан Демидась, сіл Зеленівка та Інженерне, де здійснює служіння о. Ігор Макар, м. Берислав та с. Зміївка, де душпастирює о. Олександр Більський, сіл Сонячне і Федорівка, де служить о. Віталій Бурчин.

23 лютого відбулася роздача продуктових наборів при парафіях Святого Миколая Чудотворця у с. Сонячне та Успіння Пресвятої Богородиці у с. Федорівка Херсонської області.

24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, о. Ігор Макар повернувся у смт Антонівка. «Рік тому виїжджав з Антонівки через наближення вибухів на лівому березі р. Дніпро, рятуючи свою родину від війни, але з великим переконанням, що в суботу повернусь! Але, на жаль, так не сталось. Довгих 10 місяців окупації моїх парафій і людей, які просто виживали. Проте, звільнення, якого так довго чекали, таки настало. Моя велика радість, що я знову є з тими, для яких посланий служити. І в річницю вторгнення, хоч і знову під вибухи, але разом возносимо наші молитви про справедливий мир у нашій Україні», — зазначив о. Ігор на власній фейсбук-сторінці з цієї нагоди.

А вже 4 березня за його сприяння було організовано роздачу продуктових наборів в іншій парафіяльній спільноті Різдва Пресвятої Богородиці смт Зеленівка. Загалом вдалося підтримати 570 сімей.

Отець Олександр Більський, координатор фундації «Мудра справа» на Херсонщині, підкреслює: «Люди сприймають усе, що зараз відбувається на їхній землі, зі сльозами на очах. Якби тут було чутно повітряні тривоги, вони б не замовкали ні на хвилю. Увесь час би сигналили про небезпеку, адже обстріли не припиняються. Усі й справді перебувають у надзвичайно трудній ситуації».

За словами священика, через роздачу продуктових наборів та інше служіння Українська Греко-Католицька Церква дарує їм надію і підтримку, щоб вони відчули підставлене для них плече.

Отець Олександр висловив вдячність усім причетним до організації цієї підтримки, а зокрема Блаженнішому Святославові, екзарху Одеському владиці Михайлові Бубнію, Патріаршому економові о. Любомиру Яворському та координатору проекту о. Олегові Панчиняку.

«Дякуємо Вам з усього серця! Хай Господь щедро віддячить нашим дорогим жертводавцям, хай дає їм здоров’я і сил для здійснення добрих справ. І хай приготує їм вічну нагороду на небесах. А ми дякуємо і пам’ятаємо про них у наших молитвах», — мовив на завершення о. Олександр Більський.