Свідки спростовують причетність фігуранта «справи кримських мусульман» Ісмета Ібрагімова до тероризму

14 січня, 13:00
Суспільство
У Південному окружному військовому суді російського Ростова-на-Дону захист почав надавати свої докази у справі кримськотатарського активіста Ісмета Ібрагімова.

Про це повідомляє громадянське об’єднання «Кримська солідарність».

«Перші два свідки дали свідчення, що спростовують обвинувальний висновок проти чоловіка про його причетність до тероризму та підготовку насильницького захоплення влади. Адвокат Айдер Азаматов зазначив, що допитувані спростували свідчення прихованих свідків, які стверджували про неіснуючу автобусну зупинку перед мечеттю. Також вони повідомили, що Ісмет Ібрагімов ніколи не відвідував мечеть, що приписували йому таємні свідки, а з 2014 року ходив лише в одну. Свідок Екрем Мустафаєв розповів у суді, що знайомий із підсудним за спільним відвідуванням мечеті. Він зазначив, що підсудний ніколи не обговорював при ньому захоплення влади, насильницький переворот і тероризм. Чоловік стверджує, що довірив би Ісмету Ібрагімову відвезти свою матір до лікарні, якби довелося. Другий свідок на ім'я Ельдар теж позитивно відгукнувся про обвинуваченого. Він не чув від підсудного закликів до об'єднання всіх мусульман проти РФ та «позбавлення немусульман», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що сторона захисту планує ще допитати 8 осіб, серед них – співробітника ФСБ Валіуліна, який брав участь в обшуку будинку Ібрагімова та виявив заборонену літературу. Також він працював зі стенограмами.

7 липня 2020 року під час масових обшуків у Криму було затримано семеро людей. Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді тримання під вартою. Ісмет Ібрагімов, Зекір'я Муратов, Вадим Бектеміров, Еміль Зіядінов, Алім Суф'янов, Сейран Хайредінов були заарештовані в залі суду та поміщені до слідчого ізолятора Сімферополя. Олександра Сизикова, який має інвалідність І групи по зору, відправили під домашній арешт. Усіх затриманих звинувачують у причетності до релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії.