Священик УПЦ МП не впускав до храму капелана ПЦУ на похорон загиблого воїна

08 березня, 13:26
Міжконфесійне
Священик УПЦ МП не впускав до храму капелана ПЦУ на похорон загиблого воїна - фото 1
У с. Валя Кузьміна Чернівецької області на похороні бойового медика Сергія Зав’ялова піп з УПЦ МП не пустив до храму військового капелана ПЦУ Романа Грищука.

Про це о. Роман розповів на своїй сторінці в Facebook, передає Релігійна правда.

За його словами, в селі храм Московського Патріархату, але віддати честь Героєві й помолитися за його упокій обов’язок кожного християнина і українця.

“Прийшов сам, щоб не було думок, що я щось тут буду захоплювати (бо мною московські попи лякають парафіян по румуномовних селах, що я прийду, захоплю храм і всіх заставлю молитися українською ). Віддав шану спочилому, приніс співчуття родині, сказав прощальне слово. Все як звично”, – розповів капелан.

Уже перед храмом до нього підійшов місцевий священик УПЦ МП, який в наказовому тоні заборонив капеланові заходити до храму.

“Після цього він ще «побожно» прочитав Євангеліє, а у мені все кипіло: як так можна! Я навпаки на похоронах кличу усіх присутніх навіть із інших конфесій заходити до храму, а тут таке!?! Було велике бажання сказати все, що думаю. Але ж похорон, Герой, засмучена родина!

До храму я, звичайно, все-таки зайшов! Поцілував ікони, поклонився перед Голгофою: «Бачиш, Христе! Тебе гонили і мене звідси женуть! Піду я!» Попрощався із воїном, його родиною, перепросив, як щось не так. Хоча родина запевняла, що усе добре і просила, щоб я залишався”, – поділився капелан ПЦУ.