• Головна
  • Новини
  • Священний Синод Елладської Православної Церкви скасував автономний статус чернечих скитів...

Священний Синод Елладської Православної Церкви скасував автономний статус чернечих скитів

16.08.2018, 13:47
До цього часу скити, поминаючи за богослужінням місцевого митрополита, користувалися повною незалежністю від нього.

Священний Синод Елладської Православної Церкви скасував автономний статус чернечих скитів, повідомляє «Седмиця» з посиланням на грецьке інформаційне агентство «Ромфея».

Священний Синод Елладської Православної Церкви направив в Афінську архиєпископію, митрополичі єпархії та монастирі Священного Синоду енцикліку про поправки до статуту Елладської Православної Церкви Греції.

До цього часу скитські чернечі громади, які оголошували себе «пустелями», поминаючи під час богослужіння ім'я місцевого митрополита, при цьому користувалися повною незалежністю від нього. Надалі, згідно з рішенням Священного Синоду, «скити», про які йде мова, будуть перебувати під наглядом і контролем митрополита, від якого вони відтепер залежать, як і інші монастирі.

Крім того, відповідно до нового церковного законодавства, буде здійснюватися фінансовий контроль з боку місцевого митрополита, як і інше втручання з його боку.

Елладська Православна Церква, одночасно прагнучи у своїй енцикліці заспокоїти Скитську братію, все ж поклала край їх автономії та їх незалежному функціонуванню. Незважаючи на те, що в енцикліці підкреслюються позитивні аспекти цього рішення, очікується негативна реакція і протести з боку ченців проти нового законодавства.