Тема реставрації Вознесенського собору у Переяславі - надактуальна, - Мінкультури

19.06.2021, 14:55
Культура
Тема реставрації Вознесенського собору у Переяславі - надактуальна, - Мінкультури - фото 1
Вознесенський собор, збудований у Переяславі на кошти Івана Мазепи, а також дзвіниця потребують комплексу реставраційних робіт.

Як передає Укрінформ, про це повідомив у Фейсбуці міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"А коли ви в останнє були у Переяславі? Особисто я дуже багато років тому. Сьогодні це виправив. Місто зі славетною історією, пам’ятки якого зараз знаходяться в жахливому стані. Йдеться про комплекс об’єктів Вознесенського монастиря та території колишнього військового містечка. Тема реставрації тут - надактуальна", - написав Ткаченко.

Він розповів, що Вознесенський собор свого часу був збудований на кошти Івана Мазепи. Зараз у ньому розміщується Музей-діорама, а саме приміщення потребує не лише перезавантаження експозиції, а й комплексу реставраційних робіт.

"Проте набагато гіршою є ситуація з дзвіницею, яка перебуває в управлінні міста. Колись тут зароджувалась перша митрополія, а зараз – лише аварійний стан. Щоб встигнути врятувати пам’ятку, закликав міського голову якнайшвидше підготувати проєктно-кошторисну документацію. А далі - піти шляхом Великої Реставрації самої дзвіниці, як комунального об’єкта", - зазначив міністр.

"Докладемо зусиль, аби не втратити таку культурно-історичну спадщину", - наголосив Ткаченко.

Міністерство культури та інформаційної політики подало пропозицію до Міністерства фінансів щодо збільшення на наступний рік фінансування сфери культури вдвічі. Зокрема, йдеться про продовження програми "Велика реставрація".