• Головна
  • Новини
  • Тернопільчани просять Януковича включити Почаївську лавру до списку ЮНЕСКО...

Тернопільчани просять Януковича включити Почаївську лавру до списку ЮНЕСКО

21.08.2012, 10:22
Тернопільчани просять Януковича включити Почаївську лавру до списку ЮНЕСКО - фото 1

Тернопільська обласна рада просить президента Віктора Януковича і Кабінет Міністрів звернутися до Організації Об'єднаних Націй із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) з поданням про внесення Свято-Успенської Почаївської лаври до Списку пам'яток всесвітньої спадщини. Про це сказано в рішенні облради від 16 серпня.

Почаївська_лавра.jpgТернопільська обласна рада просить президента Віктора Януковича і Кабінет Міністрів звернутися до Організації Об'єднаних Націй із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) з поданням про внесення Свято-Успенської Почаївської лаври до Списку пам'яток всесвітньої спадщини. Про це сказано в рішенні облради від 16 серпня, інформує Українська правда.

"Ми стурбовані ситуацією, що склалася навколо Свято-Успенської Почаївської лаври та інших історико-культурних пам'яток України", – сказано в зверненні.

Депутати заявляють, що Свято-Успенська Почаївська лавра є видатною пам'яткою історії та культури.

"Будучи видатною християнською святинею, вона водночас є неоціненною архітектурною і художньою спадщиною світової цивілізації", - сказано в тексті звернення.

Депутати заявляють, що внесення лаври до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО захистить пам'ятку від руйнування, залишить її відкритою для світу, забезпечить охорону, збереження, популяризацію і передачу майбутнім поколінням культурної та природної спадщини, що перебуває на території Кременецько-Почаївського державного історико-культурного заповідника.

Депутати також вважають, що це допоможе уникнути конфліктів на релігійному ґрунті і сприятиме міжкультурному діалогу.

2 січня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, у якому 6 депутатів запропонували парламенту уповноважити Кабінет Міністрів передавати об'єкти культурної спадщини національного значення у безкоштовне користування або у власність релігійним організаціям.

При цьому законопроект передбачає доручення уряду в 3-місячний строк вирішити питання передачі об'єктів Почаївської лаври та Києво-Печерської лаври релігійним організаціям.