У Бельгії арештували майно РПЦ

19.06.2015, 14:01
У Бельгії під арешт держактивів потрапила Російська Православна Церква. Як інформує "Znak", повідомлення також отримали представництва російських ЗМІ, банки.

У Бельгії під арешт держактивів потрапила Російська Православна Церква. Як інформує "Znak", повідомлення також отримали представництва російських ЗМІ, банки. Арешти проходили у рамках декількох позовів колишніх власників ЮКОСу до російського керівництва.

Примітно, що Брюссельсько-Бельгійська єпархія РПЦ відразу ж нагадала, що відділена від держави.

«Ситуація жахлива, - заявив протоєрей Андрій Єлісєєв. - Церква від держави відділена за Конституцією, але виходить, що будь-яка організація, пов'язана з РФ як країною, може піддатися таким судовим переслідуванням. Ми ніякого відношення до РФ не маємо: не отримуємо від держави ні субсидій, ні зарплат, і єпархія, і всі парафії зареєстровані за бельгійським правом і є, по суті, бельгійськими».

Як відомо, 17 червня у зв'язку з справою ЮКОСа Бельгія, за винятком дипломатичних представництв, заарештувала майно російських установ. Не виключено, що незабаром арешти майна РФ пройдуть у інших країнах ЄС та США.