У Чернівцях відкрили старовинну фреску, яку знайшли на території Резиденції митрополитів

29.08.2020, 07:03
Культура
Фреска Є.Максимовича Фото з допису Сергія Осачука  - фото 1
Фреска Є.Максимовича Фото з допису Сергія Осачука
Фреска професора Євгена Максимовича була захована за склом та фарбою багато років. 27 серпня її відкрили для огляду.

Чернівчани та гості міста знову можуть побачити старовинну фреску, яка багато років була захована в одному з центральних корпусів Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича.

Як розповіла ІА АСС Тамара Марусик, проректорка університету, фреску знайшли екскурсовод та комендант резиденції.

Ймовірно, що хтось у 1940-х роках заховав її, аби врятувати від знищення, зафарбувавши скло, під яким знаходилася фреска. 27 серпня її знову відкрили для огляду.

«Фреска професора Євгена Максимовича над входом до IV корпусу Чернівецького університету - Резиденції митрополичої Буковини і Далмаціі - де розміщувалися ательє, художні майстерні митрополичих художників - Е. Бучевського та Е. Максимовича», - зазначив у своєму дописі голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.
Як зазначив екскурсовод Микола Лукаш, робота виконана після 1882 Евгеном Максимовичем. Він зробив опис фрески на сторінці у Фейсбук.

У Чернівцях відкрили старовинну фреску, яку знайшли на території Резиденції митрополитів - фото 57700

 

На фресці зображено, зліва направо: Дімітріе Бучевські - представник графічного мистецтва (з журналом Candela в руці), Ісідор Воробкевич - представник релігійної музики ( з двома студентами),Митрополит Сильвестр Мораріу Андрієвич - покровитель мистецтв, Карл Йобст - віденський художник, Пишля - представник релігійного різьблення, Епамінонда Бучевські - представник релігійного розпису, Євген Максимович - представник релігійного розпису.