• Головна
  • Новини
  • У Чорногорії прихильники Сербської Церкви намагалися відбити у поліції затриманого єпископа...

У Чорногорії прихильники Сербської Церкви намагалися відбити у поліції затриманого єпископа

14.05.2020, 11:01
У Чорногорії прихильники Сербської Церкви намагалися відбити у поліції затриманого єпископа - фото 1
Прихильники Сербської Православної Церкви, які незгодні із ухваленим парламентом Чорногорії законом про віросповідання, поновили свої протестні виступи.

Прихильники Сербської Православної Церкви, які незгодні із ухваленим парламентом Чорногорії законом про віросповідання, поновили свої протестні виступи.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на "Балканський оглядач".

Приводом для чергового загострення стало затримання єпископа та кількох священиків СПЦ, які провели масові заходи в умовах карантинних обмежень. Але зрозуміло, що причина протистояння залишається та, що і була - контраверсійний закон.

Десятки постраждалих поліцейських та велика кількість затриманих протестувальників – результат зіткнень учасників акцій протесту із правоохоронцями в ніч на 14 травня в Нікшичі та Плєвлі.

Приводом для протистояння став арешт єпископа Будімлянсько-Нікшичського Сербської Православної Церкви Йоанікія та кількох священиків СПЦ. Представників Церкви затримали через організацію масових заходів на День Святого Василя Острозського на тлі діючої заборони на громадські збори в умовах епідемії коронавірусу.

У протестній акції в Нікшичу взяло участь близько 400 осіб. Вони блокували дороги та пікетували Центр безпеки Нікшича, куди привели затриманих священиків. Протестувальники скандували "Не віддамо святинь", "Відпустіть єпископа", співали пісні про Косово, кричали на поліцейських "усташі" , потім закидали правоохоронців камінням.

У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ та світло-шумові гранати. 22 поліцейських отримали поранення, кілька машин поліції було пошкоджено. Десятки учасників акції затримано. Серед затриманих – журналіст сербського видання "Вечірні новини".

В Плєвлі на знак протесту проти арешту священиків Сербської Православної Церкви велика кількість людей вийшла на вулиці. За даними управління поліції, маніфестанти кидали каміння, скляні пляшки та піротехнічні пристрої в бік правоохоронців. Четверо поліцейських отримали поранення, кілька протестувальників було затримано.

Протестні акції відбулися в Беране та Будві.

В Подгориці було здійснено спроби зібратися на протест, але цьому, як повідомили в поліцейському управлінні, завадили "превентивні дії поліції". Було затримано деяких громадян, які порушували громадський порядок. Зокрема, в центрі чорногорської столиці затримано громадянина, який "піднімав прапор іншої держави".