У Донецьку виготовили унікальний прорізний дзвін

20.07.2011, 10:42

у світі існує всього три таких дзвони: два подібних відлиті ще в XVII столітті і зараз перебувають у музеї-садибі «Коломенське», третій - відлили московські ливарники для однієї з церков міста Виборга. Нинішній четвертий прорізний дзвін вперше зазвучить біля заводського храму в Донецьку.

На Донецькому металургійному заводі майстри-ливарники виготовили унікальний прорізний дзвін, який став четвертим в світі серед подібних йому примірників.

Про це інформує УНІАН з посиланням на прес-службу заводу. Згідно з повідомленням, у світі існує всього три таких дзвони: два подібних відлиті ще в XVII столітті і зараз перебувають у музеї-садибі «Коломенське», третій - відлили московські ливарники для однієї з церков міста Виборга. Нинішній четвертий прорізний дзвін вперше зазвучить біля заводського храму в Донецьку.

Дзвін відлитий у Донецьку напередодні святкування Дня металурга (цього року 17 липня), на честь 8-річчя від дня освячення храму святителя Ігнатія Маріупольського та 10-річчя створення на підприємстві дільниці, де відливають дзвони. Перший удар цього дзвона почне відлік святкування 140-річчя Донецького металургійного заводу - містоутворювального підприємства Донецька, пояснили в прес-службі. І додали, що створення прорізного дзвона є вершиною майстерності ливарників.

19 липня цей новий дзвін був урочисто освячено, незабаром він прикрасить дзвіницю заводського храму святителя Ігнатія Маріупольського.

Довідка

Дільниця відливання церковних дзвонів була створена на базі ливарного цеху ПрАТ «Донецьксталь» - металургійний завод» у липні 2001 року. За час її існування донецькими майстрами було відлито понад1690 дзвонів вагою від 3 кг до 13150 кг (загальною вагою понад 550 тонн) для 266 храмів Україні, Росії, Греції, Грузії, Німеччини. Перший дзвін вагою 7 тонн було відлито в листопаді 2001 року для найстарішого російського чоловічого монастиря Оптина Пустинь (м. Козельськ). Найбільший з відлитих дзвонів - «Сили небесні» вагою 13,5 тонн - височить над Свято-Троїцьким чоловічим монастирем Болдинська неподалік від Смоленська. 26 квітня 2011 р., в день 25-ї річниці Чорнобильської трагедії, Патріарх РПЦ Кирил освятив дзвони, виготовлені донецькими ливарниками спеціально для Свято-Іллінського храму міста Чорнобиля.