• Головна
  • Новини
  • У Галичі на місці маєтку Гузарів постане Реколекційний центр...

У Галичі на місці маєтку Гузарів постане Реколекційний центр

02.05.2014, 10:29
У Галичі на місці маєтку Гузарів постане Реколекційний центр - фото 1
На місці родинного маєтку дідуся Архиєпископа УГКЦ Любомира (Гузара) постане Реколекційний центр. Про це знімальній групі документального проекту «Любомир» повідомив отець Ігор Броновський, декан Галицького деканату Івано-Франківської митрополії УГКЦ.

unnamed__y.jpgНа місці родинного маєтку дідуся Архиєпископа УГКЦ Любомира (Гузара) постане Реколекційний центр. Про це знімальній групі документального проекту «Любомир» повідомив отець Ігор Броновський, декан Галицького деканату Івано-Франківської митрополії УГКЦ.

«Тут дідусь Блаженнішого Лев Гузар був нотаріусом, його маєтності були поруч. Міська управа нам передала цей маєток на Церкву, і ми маємо намір збудувати там Реколекційний центр», - зазначив отець-декан.

За словами священика, старожили розповідали, що нотар Лев Гузар був надзвичайно авторитетною людиною в древній столиці Данила Галицького: «Родина була дуже інтелігентна. Гузарі були побожні люди. Українці, патріоти. Були не бідні», - зауважив галицький отець-декан.

Як розповів знімальній групі засновник Національного заповідника «Древній Галич» Олександр Береговський, маєток Гузарів – один із небагатьох уцілілих після Другої світової війни історичних будинків у центрі Галича - був зруйнований напередодні святкування 1100-ліття міста у 1996 році. «Це велика біда. Тим більше, ті люди, які руйнували цей будинок, знали, що це за будинок. Я не буду коментувати ті події, які сталися, але є дуже гарна біблійна істина: благими намірами стежка до пекла веде», - сказав краєзнавець.

На думку Олександра Береговського, Галич втратив шанс мати Музей родини Гузарів, хоча ще є можливість відновити садибу Гузарів у первозданному вигляді.

Мешканці міста, тим не меннше, пишаються тим, що коріння родини Гузарів походить із Галича. зауважив отець-декан Ігор Броновський, «ми прислуховуємося до думки Блаженнішого Любомира, до його порад. Навіть і тепер, коли він вже є емеритом, ми все одно до нього дуже-дуже добре ставимося. Любимо його. За нього молимося постійно. Просимо Бога, щоб Бог дав йому ще довгих-довгих років життя тут, на цьому світі».

Як інформує Департамент інформації УГКЦ, проект «Любомир» - це пов’язані між собою класичний документальний фільм про Блаженнішого Любомира (Гузара) та перший в Україні інтерактивний фільм у вигляді web-documentary. Проект здійснюється з благословення Глави УГКЦ Святослава (Шевчука).

Попередні епізоди веб-документального проекту «Любомир» можна переглянути на сайті проекту http://lubomyr.net.