• Головна
  • Новини
  • У Києві відбулась екуменічна молитва пам’яті ліквідаторів аварії у Чорнобилі...

У Києві відбулась екуменічна молитва пам’яті ліквідаторів аварії у Чорнобилі

15.04.2016, 13:06
У Києві відбулась екуменічна молитва пам’яті ліквідаторів аварії у Чорнобилі - фото 1

Сьогодні, 15 квітня, посеред зливи у центрі столиці, у каплиці Непорочного серця Матері Божої і Новомучеників України, відбулась екуменічна молитва, присвячена пам’яті ліквідаторів трагедії, яка сталась на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році. Представники Української Греко-Католицької Церкви та Німецької Євангелічної Лютеранської Церкви згадали у молитвах героїв, які пожертвували своїм життя та здоров’ям заради нашої безпеки.

Молебень_Чорнобиль_1.jpegexklusiv.gifСьогодні, 15 квітня, посеред зливи у центрі столиці, у каплиці Непорочного серця Матері Божої і Новомучеників України, відбулась екуменічна молитва, присвячена пам’яті ліквідаторів трагедії, яка сталась на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році. Представники Української Греко-Католицької Церкви та Німецької Євангелічної Лютеранської Церкви згадали у молитвах героїв, які пожертвували своїм життя та здоров’ям заради нашої безпеки.

«Це наша історія, яку ми не маємо забувати, – розпочав молитву священик Ігор Шабан, УГКЦ. – Нехай ця молитва дозволить нам відчути героїчний вчинок ліквідаторів, які йшли у Чорнобиль, жертвуючи своїми життями та здоров’ям. Це нагадування нам про те, що немає вищої любові, як покласти життя за своїх друзів. Ми маємо пам’ятати та виносити уроки з тих трагедій, які пережили на власному досвіді».

молебень_Чорнобиль.jpeg

Співорганізатором молитви також був пастор НЄЛЦУ Павло Шварц, заступник єпископа Серге Машевські. Він нагадав про важливість спогадів та винесення духовних уроків з вчинків тих, хто забезпечили нам безпечне життя. Окрім того, саме пастор Павло активно співпрацює з активістами у Харкові, де незабаром розпочнеться програма заходів, присвячена 30-й річниці катастрофи.

До молитви долучилась і доктор Астрід Зам (Astrid Sahm), представник німецького фонду, завдяки якій у 2012 році у Харкові було відкрито Чорнобильську історичну майстерню – освітній центр для молоді і консультаційний центр для самих ліквідаторів. Вона підкреслила, що активісти вже давно співпрацюють з представниками різних релігійних організацій, найбільш тісно з УГКЦ, НЄЛЦУ та РКЦ в Україні.

За її словами, у досвіді Чорнобиля є великий потенціал для роботи сьогодні. «Ми маємо побачити людський бік трагедії, - зауважує вона. – Ми всі сприймаємо аварію на ЧАЕС як техногенну проблему, але це й горе тисяч родин. Їхній досвід та шлях адаптації до життя після катастрофи слугує уроком і для сучасного покоління».

Зокрема, вона бачить великий потенціал в обміні досвідом подолання травми між родинами, що були евакуйовані з Чорнобиля та вимушеними переселенцями з АТО. Додатково представники груп ліквідаторів, які працювали у зоні відчуження, почались ділитись способами подолання агресії та злості з учасниками війни, які мають схожі проблеми. Астрід підкреслює, що окрім консультаційних груп та дискусійних клубів, вони планують запустити програму супервізії і для консультантів та душпастирів, які допомагають постраждалим. Вона переконана, що подібний досвід допоможе людям швидше адаптуватись до нового життя та залишити свій біль та гнів позаду.

До кінця квітня акції пам’яті 30-ї річниці трагедії у Чорнобилі та 5-ї річниці аварії у Японії відбудуться у 200 містах у 13 країнах Європи. Україна буде активним учасником виставок пам’яті, створення сонячних хакатонів – джерел альтернативної енергії, які створюватимуть молоді люди для благодійних організацій. Також ліквідатори аварії на ЧАЕС матимуть унікальну змогу провести бесіду з Папою Римським Франциском. Перша виставка, присвячена пам’яті Чорнобильської трагедії, відкриється у Києві вже 19 квітня в Інституті сучасної культури. Просимо слідкувати за оновленнями на сторінці Чорнобильської майстерні пам’яті.