У Києві відбувся з'їзд настоятелів монастирів УПЦ (МП)

11.07.2011, 13:01
У Києві відбувся з'їзд настоятелів монастирів УПЦ (МП) - фото 1
У Києві 8 липня відбувся з'їзд настоятелів, намісників і настоятельок монастирів Української Православної Церкви. У зібранні взяли участь 170 осіб, що представляють монастирі всіх єпархій Української Православної Церкви.

Павел_(Лебідь).jpgУ Києві 8 липня відбувся з'їзд настоятелів, намісників і настоятельок монастирів Української Православної Церкви, повідомляє Православіє в Україні.

У зібранні взяли участь 170 осіб, що представляють монастирі всіх єпархій Української Православної Церкви.

Очолив з'їзд митрополит Вишгородський і Чорнобильський УПЦ (МП) Павло, глава Синодальної комісії у справах монастирів. Серед головних питань з’їзду - реституція церковного майна і повернення монастирям історичних святинь, проблеми духовного наставництва, обговорення необхідності отримання чернецтвом духовної освіти, визначення оптимального строку перебування в монастирі послушників тощо.

Виступаючи з доповіддю, владика Павел зазначив, що, незважаючи на нелегкі умови сучасності та пов'язані з ними труднощі, процес відродження монастирів Української Православної Церкви триває, відроджуються колишня впорядкованість чернечого життя, влаштовується побут монастирських громад. Це відбувається молитвами і трудами настоятелів та ігуменей, насельників і насельниць обителей. Але першочерговим є висока місія монастирів - вони повинні відповідати тим духовним вимогам, які хотіли б бачити в них паломники і прочани - бути форпостами віри, острівцями духовності. Тому головну увагу варто приділяти вирішенню внутрішніх питань, створенню сприятливих умов для духовного становлення і зростання чернецтва.

Розглядалися також питання дисципліни в монастирі та зовнішнього вигляду ченців, питання наречення імені при постризі та накладення єпітимій. Особливу увагу при розгляді цих питань було приділено тим, хто прийняв вищу ступінь чернецтва - схимникам, які не несуть послухів-робіт, але постійно перебувають в молитві та суворому подвижництві. Окремою темою стало питання частоти причастя святих Христових Таїн.

За обговоренням всіх пунктів порядку денного робота продовжилася в режимі запитань і відповідей. Потім учасники з'їзду мали можливість поділитися один з одним досвідом улаштування монастирського життя в їхніх єпархіях.