У Києві вийшла монографія муфтія Саїда Ісмагілова про цілі Шаріату

У Києві вийшла монографія муфтія Саїда Ісмагілова про цілі Шаріату - фото 1
У Києві вийшла друком монографія муфтія Саїда Ісмагілова «Макасид аш-Шаріа в сунітській та шиїтській традиціях: компаративний аналіз».

У цій науковій розвідці, що видана обмеженим накладом (300 примірників), автор здійснив порівняльний аналіз віровчення та культової практики сунізму та шиїзму, повідомляє Іслам в Україні з посиланням на сайт ДУМУ «Умма».

За словами Саїда Ісмагілова, ідея написання монографії виникла в нього під час роботи над власною кандидатською дисертацією:

— Я переробив частину дисертації. Виклав частину матеріалу в форматі посібника. Після певної роботи вдалося видати цю інформацію саме у вигляді монографії. І хоча тираж невеликий, мені видається, що поки він є достатнім, адже книга розрахована передусім на тих, хто зацікавлений цієї темою або займається її науковим вивченням — це релігієзнавці, теологи, можливо, фахівці з суміжних галузей знань.

Автор дослідив у монографії джерела шаріату, їх розуміння та застосування під час формулювання теологічних норм. Також через порівняльний аналіз сунізму та шиїзму шейх Саід показав залежність цих традицій від базових елементів коранічного вчення.

Нагадаємо, що Саїд Ісмагілов також є співавтором навчально-методичного посібника «Ісламознавство» та книги «Іслам у Східній Європі: традиція поміркованости». Обидві ці праці написані разом із відомим українським сходознавцем Михайлом Якубовичем.