У Києво-Печерській лаврі з'явиться півсфера з 3000 писанок

31.03.2010, 14:24
У Києво-Печерській лаврі з'явиться півсфера з 3000 писанок - фото 1
На території Києво-Печерської Лаври 2 квітня буде встановлено унікальну скульптуру української художниці Оксани Мась – півсферу, створену з 3000 писанок.

31w.jpgКИЇВ – На території Києво-Печерської Лаври 2 квітня буде встановлено унікальну скульптуру української художниці Оксани Мась – півсферу, створену з 3000 писанок.

Як повідомили Корреспондент.net у київській Галереї Тетяни Миронової (MironovaGallery), офіційному представнику цього арт-проекту, малюнкам на дерев'яних писанках, з яких виконана мозаїка Оксани Мась, понад 3 тисячі років.

"Вони зберігають у собі духовну культуру нашого народу, його сподівання і віру", - зазначили в галереї.

"Церква завжди підтримує мистецтво, якщо воно перебуває в рамках духовності і приносить радість людству, - зауважив намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Павло. - Скульптури з писанок змушують захоплюватися милістю Божою, і дякувати прекрасним рукам, котрі створили цю красу. Упевнений, парафіяни Києво-Печерської Лаври зможуть оцінити роботу художниці Оксани Мась гідно".

Крім Києво-Печерської Лаври, ще три сфери Оксани Мась буде презентовано на місці будівництва Кафедрального собору Воскресіння Христового (Київ, Залізничне шосе, 3) 4 квітня 2010 року. Саме до цього місця з Києво-Печерської Лаври пройде Великодна хресна хода в Світле Воскресіння.

Півсфера, яку виставлять у Києво-Печерській Лаврі, є частиною великого концептуального проекту Оксани Мась Сфери Відродження. Heliy3. Вступ до нього - знамените панно Богородиці, також створене з писанок, і подароване Національному заповіднику Софія Київська у січні 2010 року.

У MironovaGallery розповіли, в чому полягає ідея сфери відродження:

"На думку вчених, врятувати людство від екологічної катастрофи можна за допомогою Heliy 3. Цей газ перебуває в сферах планет. Сфери художниці вкрито писанками. У старовинних багатовікових візерунках писанок зібрано всі найвищі людські духовні цінності. Писанка - найчистіше творіння людської душі, концентрація любові і добра, що дарує людині надію на духовне відродження".

Організатори зазначають, що Оксані Мась "вдалося поєднати ідею рятівного гелію, архаїчні візерунки українських писанок та геометричні форми - минуле і майбутнє, технології та мрії, створивши тим самим особливий філософський образ відродження, чистоти і досконалості".

Нагадаємо, що цього року роботи Оксани Мась кілька разів було представлено в Нью-Йорку - в рамках виставки сучасного українського мистецтва Contemporary Ukrainian Artists, арт-фестивалю Scope Art Fair й тижня сучасного мистецтва Armory Arts Week.