• Головна
  • Новини
  • У Києво-Печерському заповіднику досліджують взаємодію Церкви з наукою та суспільством...

У Києво-Печерському заповіднику досліджують взаємодію Церкви з наукою та суспільством

30.05.2013, 14:37
У Києво-Печерському заповіднику досліджують взаємодію Церкви з наукою та суспільством - фото 1
У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику 29 травня розпочала роботу XI Міжнародна наукова конференція «Церква - наука - суспільство: питання взаємодії», присвячена пам'яті Київського митрополита Євгенія (Болховитінова).

phoca_thumb.jpgУ Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику 29 травня розпочала роботу XI Міжнародна наукова конференція «Церква - наука - суспільство: питання взаємодії», присвячена пам'яті Київського митрополита Євгенія Болховитінова.

Конференція триватиме 3 дні (29-31 травня) і розгляне такі питання:

1. Історіографічні, джерелознавчі та методологічні проблеми дослідження історії Церкви.

2. Актуальні питання історії Церкви.

3. Особистість і Церква: історико-біографічні розвідки.

4. Археологічні дослідження пам’яток церковної давнини.

5. Дослідження та збереження пам’яток матеріальної культури релігійного призначення.

6. Історико-правові аспекти діяльності Церкви.

Як повідомляє офіційний сайт УПЦ (МП), конференцію організували Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Київська духовна академія, Центр археології Києва Інституту археології НАН України, Центр пам'яткознавства НАН України та Українське товариство охорони пам'яток історії та культури.

У її роботі беруть участь більше ста науковців – докторів та кандидатів наук – істориків, архівознавців, мистецтвознавців, пам’яткознавців, археологів, богословів з різних міст України.

З благословення ректора КДАіС, керуючого справами УПЦ (МП) митрополита Бориспільського Антонія (Паканича) у відкритті конференції взяли участь перший проректор академії протоєрей Сергій Ющик та проректор з науково-богословської роботи Володимир Бурега.

250px-Je-ll.jpgДовідка: Митрополит Євгеній (в миру Євфи́мій Олексі́йович Болхови́тінов; * 18 (29) грудня 1767, Воронеж — † 23 лютого (7 березня) 1837, Київ) — митрополит київський (з 1822), історик, бібліограф, археолог.

Автор бібліографічних словників церковних і світських письменників, праць з церковної історії, у т.ч. описів монастирів, церков та монастирських бібліотек, зокрема описів Софійського собору та Печерської лаври в Києві, богословських студій, перекладів творів французьких письменників Л. Кокле,Ф.Фенелона та інших, численних публікацій док. та мат.

Віднайшов у Юр’євському монастирі в Новгороді грамоту Великого київського князя Мстислава Володимировича, якій присвятив одне з перших палеографічних досліджень у Російській імперії.

Під його керівництвом та на його кошти у Києві проводилися археологічні дослідження фундаментів Десятинної церкви та Золотих Воріт.