У комуністичному Китаї вчителям заборонено згадувати про Бога чи релігію

24.09.2020, 11:51
Світові
Вчителі в Китаї, які згадують про Бога чи релігію, ризикують втратити роботу, оскільки комуністична влада дедалі більше контролює навчальні матеріали та розширює свій перелік заборонених тем, які вчителям не можна обговорювати в класах.

Повідомляє THE CHRISTIAN POST, з посиланням на Bitter Winter.

Згідно з публікацією Bitter Winter, оприлюдненою Центром досліджень нової релігії, Комуністична партія Китаю суворо стежить за тим, що говорять викладачі в школах та університетах.

Влада спостерігає за вчителями у класах та стежить за «реакційними думками» чи «невідповідними зауваженнями», щоб учнів не вчили про демократію, релігію та не піддавали будь-якій критиці політичному режиму.

Викладач коледжу у Внутрішній Монголії розповів, що минулого року до школи приїхала центральна урядова інспекційна група, яка досліджувала ідеологічну позицію викладачів щодо демократичних протестів у Гонконгу.

Вчителі, які відповіли «неналежними зауваженнями, були покарані. Інша вчителька англійської мови з Шаньдуна сказала, що провінційне бюро освіти критикувало її за те, що вона згадала «Бога» та «молитву» під час занять про Джейн Ейр, а іншу вчительку за те, що вона згадала молитви під час їжі, коли було обговорення традицій обіду в різних країнах.

Заходи цензури та контролю посилились з 2013 року, коли президент Сі Цзіньпін вступив на посаду. З того часу, як минулого року було введено в дію «Положення про релігійні справи», школи прийняли «безпрецедентні заходи», щоб утримати учнів від християнства.

Повідомляється, що чиновники також стверджують, що школи – це місце «де держава виховує учнів для побудови соціалістичного суспільства», і батькам сказали, що вони зобов’язані «виховувати дітей відповідно до національного законодавства та соціальних вимог».

У своєму щорічному звіті за 2020 рік Комісія США з питань міжнародної свободи віросповідання зазначила, що Комуністична партія Китаю заборонила молоді молодше 18 років брати участь у релігійних богослужіннях.

Крім того, християнським лідерам заборонено організовувати будь-які заходи з молоддю або спонукати їх до виконання службових обов’язків.

Китай увійшов до списку Всесвітнього спостереження «Відкриті двері» США як одна з найгірших країн у світі, коли йдеться про переслідування християн. Репресії комуністичного режиму щодо свободи віросповідання також змусили Державний департамент США позначити його як «країну, яка викликає особливе занепокоєння», оскільки «продовжує вчиняти дуже тяжкі порушення релігійної свободи».

Теги: #Китай