• Головна
  • Проекти
  • У Кракові стартувала міжнародна конференція «Релігія в контексті глобалізації»...

У Кракові стартувала міжнародна конференція «Релігія в контексті глобалізації»

05.11.2014, 13:15
У Кракові стартувала міжнародна конференція «Релігія в контексті глобалізації» - фото 1

У вівторок, 4 листопада, в польському Кракові розпочалась міжнародна наукова конференція «Релігія в контексті глобалізації: правові аспекти функціонування релігійних організацій». Учасники з 14 країн, у т.ч. з України, зібрались разом, щоб обговорити сучасні проблеми та виклики, що торкаються релігійних організацій, та описати основні тенденції.

exklusiv.gifУ вівторок, 4 листопада, в польському Кракові розпочалась міжнародна наукова конференція «Релігія в контексті глобалізації: правові аспекти функціонування релігійних організацій». Учасники з 14 країн, у т.ч. з України, зібрались разом, щоб обговорити сучасні проблеми та виклики, що торкаються релігійних організацій, та описати основні тенденції.

Ягеллонський університетКонференцію організувала кафедра історії релігії Інституту релігієзнавства Ягеллонського університету за підтримки Міжнародного центру права та релігієзнавства Університету ім. Бригама Янга (США).

Основні теми наукового форуму – правові аспекти, сфера релігії та права; загальні світові тенденції розвитку релігійних організацій; проблематика релігійної експертизи; релігійні медіа; сучасні форми релігійності та міжрелігійний діалог.

Перший день зустрічей розпочався з привітальних слів відомих професорів: завідувача кафедри історії релігії Ягеллонського університету Генріка Гофмана, декана філософського факультету Ягеллонського університету Ярослава Гурняка, директора Міжнародного центра права та релігієзнавства Університету ім. Бригама Янга Коула Дьюрема, професора Академії праці та соціальних відносин (Москва) Катерини Елбакян та завідувача кафедри історії релігій та практичного релігієзнавства Відділу релігієзнавства Інституту філософії НАН України Людмили Филипович.

Катерина Елбакян«Важливо, що наука стоїть вище політики та стереотипів і сягає куди ширшої тематики, яка буде представлена в рамках конференції на 12 панелях. Це і спілкування в кулуарах, та й те, що має впливати на суспільну думку. Ми часто чули звинувачення в тому, що поки займаємось теоретичними питаннями, реалії лишаються поза увагою. Але наші спільні конференції демонструють те, що в них є практична користь, тому що ми аналізуємо дійсність та виносимо власні рекомендації», - зазначила у своїй промові професор Катерина Елбакян.

Інавгураційний виступ мав професор Дьюрем, який розкрив тему співвідношення між релігійною свободою та субконституційними нормами. Він окреслив юридичні аспекти забезпечення свободи віросповідань та згадав основні практичні випадки, які потребували подібної експертизи.

Конференція триватиме до 6 листопада включно. РІСУ буде інформувати про найцікавіші виступи та дискусії.