У Криму оштрафували імама за "намаз без документів"

03 березня, 08:59
Держава
У Криму оштрафували імама за "намаз без документів" - фото 1
Імам Муртаз Аблязов був оштрафований у кримському Білогорську.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Depo.Крим.

"Мировий суддя" міста Білогірськ Станіслав Новіков оштрафував на 15 000 рублів імама Муртазу Аблязова за ст. 5.26 КпАП РФ (незаконна місіонерська діяльність) за проведення п’ятничного намазу в мечеті без "документа, що підтверджує повноваження від релігійної організації".

"Суддя" послався на те, що на час складання адміністративного протоколу у Аблязова не було посвідчення імама, наданого Духовним управлінням мусульман Криму. Воно було видано йому вже після складання протоколу.

Правозахисники з цього приводу зазначили, що реалізація права на свободу думки, совісті і релігії не може обмежуватися залежно від наявності чи відсутності будь-яких документів або посвідчень.

Згідно зі статтею 27 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, особи, котрі перебувають під захистом, мають право за будь-яких обставинах на повагу до їхніх релігійних переконань і обрядів, звичаїв і право на однакове ставлення без щонайменшої дискримінації, зокрема й за релігійною ознакою. Стаття 58 Конвенції передбачає, що держава, яка окупує, повинна дозволити релігійним служителям надавати духовну підтримку їхнім одновірцям.