У Львові суд оштрафував прихильника УПЦ МП за публічну образу активістки

02 червня, 16:19
Суспільство
У Львові суд оштрафував прихильника УПЦ МП за публічну образу активістки - фото 1
Сихівський районний суд Львова оштрафував вірянина Української Православної Церкви Московського Патріархату на 51 грн за дрібне хуліганство.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на постанову від 26 травня.

За матеріалами справи 2 квітня 2023 року потерпіла прийшла до храму УПЦ МП, що у Львові на вул. Антоненка-Давидовича. Там вона провела одиночну акцію-протест проти побиття військового представниками УПЦ МП у Хмельницькому.

Через деякий час до жінки почали чіплятись віряни львівської церкви УПЦ МП, намагаючись її прогнати. Також із храму вийшов чоловік, який публічно в присутності інших людей обізвав мітингувальницю «дурою».

До суду порушник не з’явився, але направив заяву. У ній чоловік зазначив, що не визнає вини. Також наголосив, що слово «дура» або «дурна», не є нецензурним або лайкою. На його думку, це слово належить до нормативних слів української мови щодо яких немає будь-яких заборон до вживання.

Водночас суд дійшов висновків: вину чоловіка повністю доведено; у діях є ознаки адмінправопорушення за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки прихильник УПЦ МП образливо обізвав потерпілу та порушив її спокій.

Нагадаємо, що 2 квітня служителі Московської Церкви в Хмельницькому побили військового Артура Ананьєва.
Духовенство звинуватило військового в тому, що він заважав Службі та скинув на підлогу «Євангеліє», проте Ананьєв озвучив іншу версію подій. Військовий розповів, що книгу насправді кинув священнослужитель, Ананьєв був досить далеко та фізично не міг це зробити.