У львівській Опері відбувся мистецький вечір на підтримку Музею Голодомору
Про це повідомляє Lviv media.
Кошти за придбані запрошення стануть внеском на створення основної експозиції. Львівщина стала першим регіоном, де стартують такі заходи.
Тут зібралися представники фонду Музею Голодомору та місцевого самоврядування Львова, громадські та культурні діячі, а також небайдужі львів’яни.
Хор та симфонічний оркестр Львівської національної опери виконали симфонію №2 “Воскресіння” Густава Малера, присвячену пам’яті жертв Голодомору і благодійникам.
Також на благодійному вечорі представили “Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні”.
“Я відчуваю своїм моральним обов’язком підтримати цей проект, ідучи слідами мого великого попередника митрополита Андрея Шептицького.У сумному 1933 році саме Митрополит Андрей разом із галицьким єпископатом єдиний серед церковних лідерів підняв голос в імені тих українців, які вмирали з голоду.Тоді голос Шептицького почуло дуже багато людей. Багато хто змобілізувався, щоби донести правду до світу, а відтак рятувати тих, хто вмирав з голоду. Сьогодні ми повинні вчинити щось подібне. Тому я тут”, — розповів Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ та член Наглядової ради Фонду Музею Голодомору.
Він також додав, що задум проекту — дати можливість долучитися до цієї справи кожному, незалежно від його фінансового становища.
Тому українці в Канаді, США, Аргентині, Бразилії, Австралії та інших країнах відчувають своїм обов’язком зберігати пам’ять про Голодомор і долучаються.
“Я переконаний, що одна з найважливіших рис народу – той факт, як він ставиться до своїх померлих. Музеї Голокосту та інших трагедій по всьому світу, які, на жаль, але траплялися в історії, збирають сотні і тисячі відвідувачів, торкаються їхніх сердець, застерігають. І тут дуже важливою є саме експозиція. Вона не залишає нас байдужими, запам’ятовується, вражає”, — сказав Максим Козицький, голова Львівської обласної державної адміністрації.
Сучасна експозиція за міжнародними стандартами розповідатиме про передумови та причини геноциду українського народу, механізм його вчинення, стратегії виживання та наслідки, персональні виміри злочину, міжнародне визнання Голодомору тощо.
Наразі на експозицію музею вдалося зібрати вже 9 мільйонів 800 тисяч гривень.
“Вірю, що ми всі разом зберемо необхідну суму і створимо сучасну, вражаючу експозицію Музею Голодомору в Україні, і вона не залишить нікого байдужим. Я хочу, щоб про цей музей говорили у світі. Щоб він передавав наш біль, але також ніс надію. Краплю надії”, — підсумував Максим Козицький.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про будівництво у 2022 році другої черги музею Національного музею Голодомору-геноциду. Держава зведе будівлю Музею, а благодійники профінансують основну експозицію.