• Головна
  • Новини
  • У Львові працюють над спорудженням пам'ятника Андрею Шептицькому...

У Львові працюють над спорудженням пам'ятника Андрею Шептицькому

29.12.2009, 10:59
У Львові працюють над спорудженням пам'ятника Андрею Шептицькому - фото 1
У конференц-залі курії Львівської архиєпархії УГКЦ 28 грудня відбулося засідання комісії у справі спорудження пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому. Робочу зустріч очолив владика Ігор (Возьняк), архиєпископ Львівський.

pamyatnyk_sheptyckomu.jpgЛЬВІВ — У конференц-залі курії Львівської архиєпархії УГКЦ 28 грудня відбулося засідання комісії у справі спорудження пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому. Робочу зустріч очолив владика Ігор (Возьняк), архиєпископ Львівський. Влада міста, представники духовенства, культури, науки і мистецтва зібралися на чергове засідання, щоб переглянути напрацювання, а також, щоб укомплектувати робочу групу, яка безпосередньо відповідатиме за реалізацію цього проекту.

Отець Зіновій Хоркавий, один із членів комісії, розповів, що це вже третя зустріч, адже перед нею відбулися ще два слухання у мерії з начальником управління архітектури ЛМР Ю. Криворучком. Пропозицій щодо встановлення пам’ятника було декілька, проте члени комісії зупинилися на площі у парку перед Національним університетом «Львівська Політехніка».

Учасники робочої зустрічі оглянули кілька скульптурних пропозицій, серед них — і роботи скульптора Романа Романовича, відомого львівського скульптора Андрія Коверка та Василя Гоголя.

Отець Зіновій, як інформує прес-служба Львівської архиєпархії УГКЦ, наголосив, що до спорудження пам’ятника Митрополиту Андрею може долучитися уся громадськість Львова і не лише. Члени комісії запропонували випустити пам’ятні відзнаки – цеголки, які будуть розповсюджуватися серед студентської молоді та усіх людей доброї волі. Цеголка буде пам’яткою про добровільну лепту та бажання увіковічнити в скульптурі постать великого мецената — Андрея Шептицького.

«Про кінцеву дату відкриття пам’ятника говорити ще рано, — сказав о. Зіновій, — проте сподіваємося, що після полагодження усіх документацій, уже зможемо розпочати працю над благоустроєм місця, де стоятиме скульптура».

Наступна зустріч групи відбудеться на початку лютого місяця 2010 року.

Довідка РІСУ: Митрополит Андрей Шептицький (1901-1944). Упрoдовж 44-років очолював УГКЦ й українське галицьке суспільство в період двох Світових воєн, пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський.

Народився 22 липня 1865 року в селі Прилбичі на Львівщині. Походив зі стародавнього знатного українського роду, який у XIX столітті зазнав полонізації, члени родини стали римо-католиками. Незважаючи на сильну опозицію з боку батька, він вирішує повернутися до свого коріння і стати ченцем Василіянського чину, щоб служити "селянській", як її називали в той час, Греко-Католицькій Церкві.

У віці 36 років Андрей Шептицький, обдарований надзвичайними духовними харизмами, стає Главою Греко-Католицької Церкви. Він невтомно трудиться, щоб примирити різні етнічні групи, і залишає по собі багату спадщину творів на тему суспільних проблем і духовности. Розробляє нові методи служіння. Засновує чин Редемптористів українського обряду та монастирі Студійського Уставу в Україні та інші релігійні згромадження. Він стає фундатором лічниці, Національного музею, Богословської Академії, надає грошову допомогу різним релігійним, культурним та освітнім установам.

Митрополит Андрей був покровителем митців, студентів, в тому числі і багатьох православних християн, а також піонером в екуменізмі. Він опанував єврейську мову настільки добре, що міг спілкуватися з євреями. Під час його душпастирських візитів у міста єврейські громади зустрічали його з Торою. За роки нацистської окупації він переховував у своїх палатах сотні євреїв. У цей період митрополит пише пастирського листа "Не убий", який став сміливим протестом проти звірства нацистів.

Митрополит Андрей помер 1 листопада 1944 року. Зараз триває процес його беатифікації.