У Львові відбулась урочиста академія з нагоди 10-ї річниці відновлення Гарнізонного храму

У Львові відбулась урочиста академія з нагоди 10-ї річниці відновлення Гарнізонного храму - фото 1
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася урочиста академія з нагоди 10-ї річниці відновлення військової святині. У ній взяли участь архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор (Возьняк), владика Степан Сус, генерал-лейтенант Павло Ткачук, представники державної і місцевої влади, а також волонтери, парафіяни та жертводавці, які долучилися до відновлення храму.

Джерело: Капеланство.info

Урочисту академію словами привітання відкрив настоятель храму отець Тарас Михальчук. Згодом відбулася презентація книги під назвою «Історія одного десятиліття», автором якої став історик храму Олег Друздєв. Книга описує процес відновлення життя Гарнізонної святині і служіння військових капеланів упродовж 2011-2021 років. Також відбулася презентація ювілейної монети Національного банку України із зображенням храму.

У Львові відбулась урочиста академія з нагоди 10-ї річниці відновлення Гарнізонного храму - фото 83710

У своєму привітальному слові владика Степан Сус, який був першим настоятелем військової святині, сказав, що приємно підсумовувати події 10 років.

«Ми хотіли, щоб армія мала свій храм, місце, де можна помолитися. Ми хотіли, щоб у ті часи люди також бачили, що військові моляться, що вони присутні у житті нашої країни. Це завдання об’єднало та згуртувало багатьох людей з часто навіть різними політичними і релігійними поглядами. Таким чином 6 грудня 2011 року нам вдалося відкрити храм і освятити його з нагоди 20-ї річниці відродження Збройних сил України. Це справді було величне свято», – розповів владика Степан.

За 10 років від відкриття храму український народ пережив дуже багато – Революцію гідності, анексію Криму та війну, багато болючих моментів – прощання з першими героями, першими воїнами-курсантами, які загинули в зоні АТО. «Ми їх усіх пам’ятаємо. Понад 140 похоронів відбулося з цього святого місця на різні цвинтарі міста і країни. Багато всього нам довелося пережити, але цей храм за цих 10 років справді переплів молитвами, довір’ям, відкритістю усе те, що ми називаємо людським життям», – сказав архиєрей.

Він підкреслив, що у храмі Святих апостолів Петра і Павла багато українських воїнів охрестилися, повінчалися та охрестили своїх дітей. Вони також просто приходять сюди помолитися, цінують цей храм не лише тому, що він гарнізонний, а тому що тут вшановують пам’ять воїнів. Цей храм став місцем молитви, місцем пам’яті, де кожен може прийти і відчути себе як вдома. «І навіть вечірні години, коли храм залишається відчиненим, присвячені тим, хто ще не вірить у Бога, але хоче повірити, тим, кому потрібен простір, обставини та час, щоб вони побули і відчули, що є щось вище за їхній розум та почуття, є Господь Бог, який є щедрим і дає нам можливість жити і радіти життю», – додав владика Степан.

У Львові відбулась урочиста академія з нагоди 10-ї річниці відновлення Гарнізонного храму - фото 83709

По завершенні Літургії митрополит Ігор подякував військовим капеланам за їхнє служіння, а також висловив подяку начальнику Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенанту Павлові Ткачуку та нагородив його орденом Святого великомученика Юрія Побідоносця Львівської архиєпархії.

У Львові відбулась урочиста академія з нагоди 10-ї річниці відновлення Гарнізонного храму - фото 83711

Генерал-лейтенант Павло Ткачук зазначив, що 10 років храм є духовним центром для військовослужбовців Львівського гарнізону і цілої України. Він вручив подяки і нагороди священнослужителям, парафіянам і волонтерам, які активно допомагають Збройним Силам України.

Настоятель храму отець Тарас Михальчук теж вручив нагороду Золотий хрест Центру військового капеланства львівської архиєпархії УГКЦ людям, які долучились до відновлення діяльності святині.

Нагадаємо, 6 грудня 2011 року, після декількох десятиліть існування як книгосховище, храм свв. апп. Петра і Павла в центрі Львова (колишній єзуїтський костел) знову був відкритий для Богослужінь і переданий під Центр військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ.