У Львові завершують реставраційні роботи для облаштування музею митрополита Андрея Шептицького

21.07.2020, 09:42
Культура
У Львові завершують реставраційні роботи для облаштування музею митрополита Андрея Шептицького - фото 1
На замовлення управління охорони історичного середовища завершуються ремонтно-реставраційні роботи в колишніх келіях костелу св. Казимира, що на вул. М. Кривоноса, 1 у Львові.

За повідомленням пресслужби ЛМР, у цих приміщеннях планують облаштувати музей митрополита Андрея Шептицького, відкриття якого заплановане вже на кінець серпня цього року. За інформацією Андрія Москаленка, заступника міського голови Львова з питань розвитку, до кінця цього тижня ремонтні роботи в приміщеннях будуть завершені.

«Митрополит Андрей Шептицький є знаковою постаттю для усіх нас. Тому для нас, як міста, було важливо провести реставраційні роботи у келіях костелу св. Казимира для забезпечення облаштування там музею митрополита. Ремонтні роботи вже на завершенні. До кінця тижня все має бути зроблено», — розповідав Андрій Москаленко.

За інформацією управління охорони історичного середовища, ремонтно-реставраційні роботи колишніх монастирських приміщень здійснюються в частині першого поверху. Проектом передбачено відтворення планувальної структури приміщень келій, реставрацію стін, склепінь, стель, відновлення (заміну за історичним зразком) вікон та дверей приміщень, реставрацію білокам'яних обрамувань прорізів вікон та дверей, фрагментів кам’яного мурування стін та відновлення підлог. Вартість будівельних робіт у колишніх келіях, які облаштовують під музей, становить 4,8 млн грн.

«Приміщення, у яких проводився ремонт, були дуже занедбані: стіни були облуплені, підлоги не було. Вони експлуатувалися в радянські часи вкрай невдало — тут була жіноча тюрма. Пізніше їх передали Університету внутрішніх справ, який зробив там косметичний ремонт. Тому ми обстежили всі стіни, подивились, що збереглося, і приступили до відновлення стін, склепінь, підлог. Всі вікна вже замінені на дерев’яний склопакет. Найскладнішою була реставрація каменю. Також тут є кам’яні вставки в стінах. Це буде певною окрасою музею.

Є концепція музею, яка передбачає галерею довкола, як це й було в монастирських приміщеннях, та музейні кімнати.

Відкриття музею заплановане на 29 серпня", — розповіла Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР.

Другий проект, який управління реалізовує на вул. Кривоноса, 1, — це реставрація храму св. Климентія Шептицького.

«Це будівля раннього бароко. Тут також колись була тюрма, тому фасади і дахи були у дуже занедбаному стані.

В минулі роки ми повністю замінили покриття даху і провели реставрацію його конструкцій. Зараз робимо реставрацію чотирьох фасадів. Ці роботи мають бути закінчені до кінця літа. Найскладніше — це завершення фасаду, адже там є кам’яні вази, амфори. Частину з них довелось замінити на нові, укріплювати вцілілі", — додала посадовець.

За її словами, реставрацію фасадів храму планують завершити цього року. У міському бюджеті на ці роботи передбачено майже 4 млн грн.