У Москві засідав Синод РПЦ

У Москві засідав Синод РПЦ - фото 1
17 червня 2021 року в резиденції в Даниловому монастирі в Москві під головуванням  Патріарха Московського Кирила відбулося чергове засідання Синоду РПЦ.

Постійними членами Священного Синоду є: митрополит Київський і всієї України Онуфрій; митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир; митрополит Астанайський і Казахстанський Олександр, голова Митрополичого округу в Республіці Казахстан; митрополит Ташкентський і Узбекистанський Вікентій, глава Середньоазіатського митрополичого округу; митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Варсонофій; митрополит Крутицький і Коломенський Павло; митрополит Волоколамський Іларіон, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату; митрополит Мінський і Заславський Веніамін, Патріарший екзарх всієї Білорусі; митрополит Воскресенський Діонісій, керуючий справами Московської Патріархії.

Серед низки постанов, Синод ухвалив винести результати експертиз з ідентифікації "єкатеринбурзьких останків" та низку проектів документів, підготовлених Міжсоборною присутністю РПЦ, на розгляд Архиєрейського Собору .

Синод затвердив до загальноцерковного богослужбового вживання низку молитов святим і акафіст "праведному воїну Феодору Ушакову", який наглядав за побудовою кораблів в Херсоні, брав участь в побудові головної бази в Севастополі. На початку російсько-турецької війни 1787—92 років був командиром лінійного корабля «Святий Павло». В 1789 році підвищений до контр-адмірала. Командувач Чорноморським флотом з 1790 року, перемагав османський флот за допомогою нової придуманої ним тактики маневру. 1807 року відправлений у відставку.