• Головна
  • Новини
  • У Німеччині висв'ятили жінку-рабина, українку за походженням...

У Німеччині висв'ятили жінку-рабина, українку за походженням

04.11.2010, 13:52
У Німеччині висв'ятили жінку-рабина, українку за походженням - фото 1
Уперше за останні 75 років у Німеччині жінка буде виконувати обов'язки рабина. Церемонія посвяти 31-річної Аліни Трайгер, українки за походженням, колишньої полтавчанки, відбулася 4 листопада в синагозі у берлінському районі Шарлоттенбург.

Рабин.jpgУперше за останні 75 років у Німеччині жінка буде виконувати обов'язки рабина. Церемонія посвяти 31-річної Аліни Трайгер, українки за походженням, колишньої полтавчанки, відбулася 4 листопада в синагозі у берлінському районі Шарлоттенбург.

Народжена 1979 року в Україні, Аліна Трайгер разом з двома своїми однокурсниками у присутності 30 рабинів та рабинок з усього світу отримає документи, що підтверджують цей титул. У майбутньому Аліна Трайгер виконуватиме обов'язки духовного наставника юдейської громади Ольденбурга та Дельменгорста.

Новий рабин зазначила, що ї не дуже турбує те, що ортодоксальні юдеї не визнають права жінки бути релігійним лідером: "Я толерую їхню думку і не борюся за це визнання", — цитує слова Аліни Трайгер «Німецька хвиля».

Довідка:

Першою жінкою-рабином у світі була Регіна Йонас. Жителька Берліна була посвячена 1935 року. Передумовою для цього стало завершення навчання у ліберальній вищій школі з юдаїки. 1942 року вона стала в'язнем, а 1944-го – загинула в Освенцимі. Українка Аліна Трайгер є другою жінкою після Регіни Йонас, що одержала освіту рабина у Німеччині.

Реформістський юдаїзм, який надає право жінці бути рабином, виник у Німеччині, а згодом перекинувся на Східну Європу та США, де сьогодні він дуже поширений. Великі реформістські громади існували також у Києві, Харкові та Одесі. В Ізраїлі, натомість, усі церемонії та процедури, зокрема і гіюр (перехід в юдаїзм шляхом вивчення теологічних законів) від реформістів не визнаються Головним Рабинатом країни.