• Головна
  • Новини
  • У Пакистані помер християнин, якого спалили за відмову прийняти іслам...

У Пакистані помер християнин, якого спалили за відмову прийняти іслам

24.03.2010, 16:28
У Пакистані помер християнин, якого спалили за відмову прийняти іслам - фото 1
Лікарі повідомили, що у постраждалого було пошкоджено більше 80% шкіри, тому шансів врятувати його практично не було.

strata.jpgПАКИСТАН – 38-річний християнин Аршад Масіха, якого підпалили 19 березня в штаті Пенджаб за відмову прийняти іслам, помер після тривалої агонії пізно ввечері 22 березня в лікарні святого Сімейства в місті Равалпінді. Лікарі повідомили, що у постраждалого було пошкоджено більше 80% шкіри, тому шансів врятувати його практично не було, – інформує католицький часопис «Credo».

Масіха підпалили екстремісти на очах у дружини на площі перед комісаріатом поліції, яка не робила ніяких дій. Після того, як дружина прийшла в поліцію, щоб вимагати розслідування інциденту, її там зґвалтували.

Сім'я християн Масіха працювала у багатого мусульманина – чоловік був водієм, а дружина – хатньою робітницею. У грудні минулого року працедавець зажадав, щоб вони стали мусульманами. Християни відмовилися і попросили звільнення. Однак господар їм відмовив.

У понеділок, напередодні державного свята – дня Пакистану, християнські громади штату Пенджаб провели маніфестацію з вимогою покарати винних у підпалі чоловіка і зґвалтуванні дружини. Маніфестацію зупинила поліція і розігнала у зв'язку з «загрозою тероризму».

В останні місяці християни, які становлять 1,6% населення країни Пакистану, все частіше ставали жертвами екстремістів. На початку березня живцем спалили 12-річну дівчину з християнської сім'ї, яка служила в будинку мусульманина. Син господаря зґвалтував її, а коли вона проговорилася про це подругам і факт став відомий у місті, він облив дівчину бензином і підпалив.

Пакистанський конгрес християн і кілька інших християнських асоціацій висловили рішучий протест у зв'язку зі спаленням одновірців і зажадали від влади провести справедливе розслідування інциденту і покарати винних.

Федеральне міністерство Пакистану з прав меншин поки ніяк не відреагувало на протести християн. А між тим, у 2009 році, у Пакистані було заживо спалено 6 християн, у тому числі четверо жінок.