У Папи Франциска нове авто - воднева Toyota

14.10.2020, 09:27
Католики
У Папи Франциска нове авто - воднева Toyota - фото 1
У Ватикані представили нове авто Папи Римського - водневу Toyota Mirai. Задню частину машини виконали у формі трону з підсвічуванням і захисним склом.

Про це повідомляє НВ.

Мало хто знає, але у автопарку нинішнього Папи Римського Франциска були Mercedes-Benz Geländewagen, Lamborghini Huracan і, несподівано, Dacia Duster.

Та кілька років тому Папа Франциск вирішив відмовитися від усіх розкішних авто своїх попередників і порадив священнослужителям бути скромнішими, пересідаючи на непримітні машини.

Франциск не раз закликав людей у всьому світі звернути увагу на проблеми з екологією, і у відповідь на це японський виробник спорудив для понтифіка незвичайну Mirai.

З усіма модифікаціями довжина авто склала більше п'яти метрів, а висота - 2,7 метра. Повідомляється, що у Римі є тільки одна заправка для водневих авто і вона розташована у 15 км від Ватикану.

Нагадаємо, пару місяців тому в Toyota заявили про придбання відразу п'яти китайських підприємств для розвитку водневих паливних елементів. Нова корпорація з центром у Пекіні називається United Fuel Cell System R&D, і після інвестування в неї $46 млн, Toyota буде володіти 65% всієї компанії.

Зараз основним способом видобутку водню є електроліз - розщеплення води на водень і кисень за допомогою електричного струму. Але такий процес поки малоефективний для виробництва водню у промислових масштабах.

У Toyota планують розвивати такі методи як високотемпературне, фотобіологічне і фотоелектрохімічне розщеплення води на водень і кисень.

Японські інженери підрахували, що з урахуванням виробництва акумуляторів і постійних циклів їх зарядки електрикою, електрокари відповідають за викиди у атмосферу приблизно 124 грам CO2 на кожен кілометр. В той же час, воднева модель Mirai викидає близько 120 грам CO2 на кожен кілометр.

Якщо виробляти водень за допомогою поновлюваних джерел енергії - ці цифри можна значно скоротити.