• Головна
  • Новини
  • У РФ екс-співробітника РПЦ і ФСБ посадили на 12 років за держзраду...

У РФ екс-співробітника РПЦ і ФСБ посадили на 12 років за держзраду

14.06.2016, 12:53
У РФ екс-співробітника РПЦ і ФСБ посадили на 12 років за держзраду - фото 1
У РФ екс-співробітника РПЦ і ФСБ посадили на 12 років за держзраду

Московський міський суд сьогодні, 14 червня, засудив до 12 років ув'язнення екс-співробітника Московської Патріархії РПЦ і ФСБ Євгена Петріна у справі про державну зраду. Про це пише «РИА Новости».

Петрін.gif

«Призначити Петріну покарання у вигляді позбавлення волі на 12 років», - зазначив суддя. Однак подробиць справи невідомо, оскільки воно проходить під грифом «секретно».

Як зазначається, прокурор раніше попросив засудити Петріна до 19 років ув'язнення - це майже максимальна можлива санкція за цією статтею Кримінального кодексу Російської Федерації, однак адвокати подали апеляцію.
Саме засідання суду проходило в закритому режимі, подробиці кримінальної справи не розголошуються.

Видання пише з посиланням на свої джерела в РПЦ, що Петрін працював у відділі зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату недовго і ніколи не мав сану священика. За даними джерела, Петрін закінчив юридичний вуз, був військовослужбовцем, а в 2013 році звернувся з проханням про прийом у ВЗЦЗ, заявивши про бажання бути корисним Церкві і про знання іноземних мов. У травні 2014 року він звільнився за власним бажанням.

Як раніше передавало ІА REGNUM, за словами Петріна, він давно працює в ФСБ і має офіцерський чин. Нібито відомство направило його працювати у Відділ зовнішніх зв'язків Російської Православної Церкви, де він був визначений на роботу до Києва від Московського Патріархату. Слідство вважає, що під час роботи в Києві, Петрін вийшов на кількох агентів, яких запідозрив у шпигунстві на користь США. Щоб увійти до них у довіру він почав надавати їм інформацію про діяльність РПЦ.

Сам Петріна стверджує, що інформація, яку він передавав, взята з відкритих джерел і не могла завдати шкоди Російській Федерації. Проте співробітники ФСБ вважають інакше.

Заступник голови ВЗЦЗ УПЦ о. Микола Данилевич заявив: «У ВЗЦЗ УПЦ в Києві ніколи не працював співробітник на ім'я Петрін Євген з РФ, і тим більше з ФСБ. Це вигадка. Всі співробітники ВЗЦЗ УПЦ, принаймні з 2007 року, коли я прийшов до Відділу, були і є громадянами України та етнічними українцями, в той час як згадувана особа - громадянин РФ (як видно з публікацій). Чув, що ця людина начебто працював у ВЗЦЗ Московського Патріархату в Москві. Ось туди і звертайтеся, може там його знають краще». Про це він написав у своїй сторінці на Фейсбук.

Родичі Петріна впевнені, що він ніколи не був пов'язаний з американськими спецслужбами. За їхніми розповідями, Петрін народився в Іркутській області, потім поїхав працювати до Москви і потім опинився в Києві на роботі у Відділі зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату.