У Римо-Католицькій Церкві триває Октава Пасхи

06 квітня, 11:10
Культура
Христос з апостолами на Тиверіадському морі - фото 1
Христос з апостолами на Тиверіадському морі
Джерело фото: ayay.co.uk
Чудо Воскресіння не обмежується одним днем, тому Церква відзначає октаву Великодня: протягом восьми днів без перерви повторює правду про те, що Христос Воскрес!

Слово «октава» походить із латини і означає «вісім». Великодня октава є радістю, викликаною переживаннями під час Пасхального Тридення. Ці вісім днів святкування Церкви потім триватимуть аж до П’ятидесятниці, — розповідає Католицький медіа-центр.

Звичай продовжувати найважливіші християнські свята в октаві існує давно. Дата виникнення октави Пасхи достеменно невідома. Однак уже в IV ст. про неї згадує Астерій Софіст із Кападокії. Таким чином Церква хоче підкреслити ранг і важливість урочистості.

Крім Великодня, також відзначається октава Різдва Христового.

Дні октави Великодня, так само як і Неділя Воскресіння, мають ранг урочистості. Період восьми днів трактується як один день, як одна урочистість. Тому в октаві Великодня у п’ятницю можна споживати м'ясо.

У ці дні щодня співається «Слава во вишніх Богу» і великодню секвенцію «Хай Пасхальній Жертві вічна слава лине». Під час Святої Меси читають уривки про зустрічі Воскреслого з Марією Магдалиною, з учнями, що йдуть до Емауса, з учнями над Тиверіадським озером.

Літургійні тексти також пояснюють значення таїнства Хрещення. У давні віки це був час так званої містагогічної катехези для охрещених на пасхальні свята. Мала вона на меті ввести у таємницю присутності Христа у спільноті вірян.

Останнім днем октави є Біла Неділя. Раніше цього дня неофіти, охрещені під час римської Пасхальної вігілії, одягнені у білі шати, що були подаровані їм спільнотою християн, ішли у процесії до храму св. Панкратія, аби там взяти участь у Євхаристії.

Святий Йоан Павло ІІ встановив цю неділю святом Божого Милосердя.