• Головна
  • Новини
  • У Рівному виготовляють унікальний бурштиновий іконостас для храму Луганської області...

У Рівному виготовляють унікальний бурштиновий іконостас для храму Луганської області

03.03.2010, 15:19
У Рівному виготовляють унікальний бурштиновий іконостас для храму Луганської області - фото 1
Храм стане першим в Україні, де для оформлення іконостасу та ікон використовується це коштовне каміння.

Burshtyn.jpgРІВНЕ – Унікальний іконостас виготовляють рівненські майстри для храму святого Пантелеймона цілителя у селі Дмитрівка Луганської області. Іконостас оздоблять бурштином. Цей храм стане першим в Україні, де для оформлення іконостасу та ікон використовується це коштовне каміння. Робота над іконостасом триває уже три роки. Нині він готовий на 70 відсотків, але ініціатори вже говорять про унікальність майбутнього церковного убранства. Про це повідомляє Релігія в Україні.

«Під час візиту до Рівного побачив вироби з бурштину і в мене виникла ідея оздобити цим камінням іконостас», — зазначив під час презентації проекту в обласному центрі генерал-осавул Українського козацтва, голова наглядової ради благодійної організації Фонду св. Іоанна Єрусалимського Ігор Погорєлов.

Повністю завершити роботу над проектом рівненські майстри планують через рік-другий. Вибір замовників саме бурштину місцевого видобутку пояснюють тим, що він має більшу гаму відтінків, ніж польський чи калінінградський.

«Коли нам запропонували це зробити, одразу не могли дати відповідь. Але подумали, що це благе діло, на яке направляє Бог», — підкреслив генеральний директор компанії “Янтар Полісся” Віктор Слободанюк.

Гроші на бурштиновий іконостас збирають Фонд св. Іоанна Єрусалимського, українські козаки та колишні воїни-інтернаціоналісти.

Хоч нині важко сказати, скільки кілограмів бурштину піде на оздоблення, але майстри вже порівнюють його з янтарною кімнатою Єкатерининського палацу в Санкт-Петербурзі, яку часто називають восьмим дивом світу.