У РПЦ МП закрили доступ мирянам до монастирів, а Кирил і далі на самоізоляції

31.10.2020, 09:52
Світові
Перший вікарій патріарха РПЦ МП, керуючий справами Московської патріархії митрополит Діонісій поширив циркулярні листи, в яких, зокрема, повідомив, що в регіонах з особливо складною епідемічною ситуацією єпархіальним архиєреям слід видавати розпорядження про закриття монастирів для відвідувачів в якості профілактичного заходу.

В цілому ж по Росії, йдеться в розпорядженні, в разі захворювання хоча б одного насельника або насельниці монастиря повинен бути закритий на карантин, повідомляє 30 жовтня офіційний сайт Московської Патріархії. Про це інформує Credo.press.

Керуючий справами також повідомив, що з урахуванням поточної ситуації і "в турботі про життя і здоров'я мирян і священнослужителів" Патріарх Кирил благословив строго дотримувати в храмах і монастирях вже відомі санітарні правила. У храми РПЦ МП не повинні пускати людей без гігієнічних масок, священики зобов'язані носити маски при спілкуванні з прихожанами, в тому числі при здійсненні сповіді. При цьому сповідався рекомендовано готувати список своїх гріхів на папері і подавати його на сповідь священику. Традиційне цілування рук духовенства також скасовується. На практиці ці приписи не виконуються в повному обсязі в силу низького авторитету нинішнього патріарха.

Сам Кирил продовжує перебувати на самоізоляції, хоча в посланні від 8 жовтня заявляв, що вона триватиме лише два тижні.