• Головна
  • Теми
  • У РПЦ сподіваються, що Україна з часом звикне до візитів Кирила...

У РПЦ сподіваються, що Україна з часом звикне до візитів Кирила

30.07.2010, 17:21
У РПЦ сподіваються, що Україна з часом звикне до візитів Кирила - фото 1
Візити Предстоятеля Російської Православної Церкви, Патріарха Московського і всія Русі Кирила до України матимуть регулярний характер.

Kyr1.jpgВізити Предстоятеля Російської Православної Церкви, Патріарха Московського і всія Русі Кирила до України матимуть регулярний характер.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це повідомив голова синодного Відділу зовнішніх церковних зв`язків Російської православної церкви митрополит Волоколамський Іларіон на прес-конференції в Москві.

«Щодо регулярності візитів патріарха – думаю, що щороку святійший патріарх приїжджатиме до України на кілька днів у липні з тим, щоб бути присутнім в Києві у День пам`яті Святого рівноапостольного князя Володимира і щоб при цьому відвідувати дві чи три єпархії», - сказав Іларіон.

Він нагадав, що цього року Кирил відвідав Дніпропетровську і Одеську єпархії, а наступного року відвідає інші єпархії.

Крім того, за його словами, патріарх Московський відвідуватиме Україну у зв`язку з тими чи іншими подіями. Зокрема, голова синодного Відділу зовнішніх церковних зв`язків РПЦ припустив, що найближчим приводом для візиту Кирила буде 75-річчя Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї Україна Володимира, яке відзначатиметься 23 листопада.

«Важливою і трагічною подією в історії будуть 25-ті роковини Чорнобильської катастрофи у квітні 2011 року. Думаю, святіший Патріарх також висловить бажання поїхати до України у зв`язку з цією датою», – сказав митрополит.

Він нагадав, що цього тижня закінчився третій візит глави РПЦ до України, і висловив сподівання, що його візити перестануть бути екстраординарними подіями.

«Вони (візити) завжди привертатимуть увагу людей, преси, однак не повинно бути жодного хворого ажіотажу навколо цих візитів», – сказав Іларіон.

Він додав, що однієї з головних тем візиту Кирила до України було подолання розколу між православними церквами, який існує більш як 20 років.

«Це незагоєна рана на тілі українського православ`я», – сказав Іларіон.

Патріарх Кирил відвідував Україну з 20 по 28 липня. Він побував в Одесі, Криму, Дніпропетровську і Києві.