У РПЦ заявили, що Синод УПЦ МП мав з ними узгоджувати рішення про мироваріння

У РПЦ заявили, що Синод УПЦ МП мав з ними узгоджувати рішення про мироваріння - фото 1
Рішення Синоду Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархатом про відновлення мироваріння не мало ухвалюватися без узгодження з Московським Патріархатом, це крок до автокефалії.

Таку думку висловив росЗМІ професор Московської духовної академії протоієрей Владіслав Ципін, повідомляє ДФУ.

Раніше повідомлялося, що Синод УПЦ МП на засіданні 23 листопада ухвалив рішення про відновлення мироваріння. Насправді мироваріння не є ознакою автокефальної Церкви, адже низка автокефальних Церков бере миро із Вселенського Патріархату. Раніше УПЦ МП отримувала миро з Москви.

“Колись Київська митрополія варила миро. Увійшовши (мається на увазі церковна анексія Київської митрополії Москвою, – прим. ред.) до складу єдиної Російської церкви, деякий час, одне чи два десятиліття, вона для себе варила миро, це було обумовлено. Але, зрозуміло, зараз це крок до автокефалії, і він не повинен був робитися без узгодження з (Московською, – ред.) Патріархією”, – сказав протоєрей.

Миро – це речовина, освячена Предстоятелем Церкви, яка використовується у таїнстві Миропомазання, при освяченні престолів і антимінсів православних храмів.