У Севастополі відбулись обшуки у будинках Свідків Єгови, двох вірян затримали

28.08.2022, 11:42
Держава
У Севастополі відбулись обшуки у будинках Свідків Єгови, двох вірян затримали - фото 1
У Севастополі 24 серпня російські силовики провели обшуки в будинках представників релігійної організації Свідки Єгови.

Про це повідомляє «Європейська асоціація Свідків Єгови», передає Крим.Реалії.

Згідно з повідомленням, після обшуків було затримано 53-річного Віктора Кудінова та 51-річного Сергія Жигалова, проти них порушено кримінальну справу.

Вірян звинуватили в організації діяльності забороненої організації (ч. 1. ст. 282.2 КК РФ), їх помістили в ІТТ. Очікується, що 26 серпня суд обере для них запобіжний захід.

Раніше подружжя Жигалових було свідками у справі проти Віктора Сташевського, засудженого до 6,5 років позбавлення волі.

Також 24 серпня обшук провели ще в одного подружжя. У них вилучили всі електронні пристрої та відвезли на допит у ФСБ. Їхні імена «Європейська асоціація Свідків Єгови» не уточнює.

Наразі офіційних повідомлень від російських силовиків немає.

Загалом у Криму наразі порушено кримінальні справи проти 16 «Свідків Єгови», 4 з яких відбувають покарання в колонії.

Наприкінці жовтня 2021 року Верховний суд Росії ухвалив постанову, згідно з якою церкву «Свідків Єгови» не можна переслідувати за мирні зібрання, якщо віряни не намагаються відновити діяльність організації, яка визнана екстремістською та заборонена в Росії.

2018 року президент Росії Володимир Путін назвав визнання свідків екстремістами «нісенітницею». За його словами, вони «теж християни» і переслідувати їх нема за що. Проте переслідування тривало. За статтями про екстремізм було засуджено десятки послідовників церкви, багато хто отримав реальні терміни позбавлення волі.

Верховний суд Росії визнав «Управлінський центр Свідків Єгови в Росії» екстремістською організацією та заборонив її діяльність у Росії в 2017 році. Згодом усіх юридичних осіб свідків у Росії внесли до списку екстремістських і заборонених.