У соборі Святої Софії УГКЦ в Римі помолилися за Україну

У соборі Святої Софії УГКЦ в Римі помолилися за Україну - фото 1
24 серпня 2021 року в прокатедральному соборі Святої Софії УГКЦ в Римі відбулися урочистості, присвячені 30-тій річниці відновлення Незалежності України. З цієї нагоди відбулося урочиста Архиєрейська Божественна Літургія за Україну, яку очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, у  співслужінні з владикою Діонісієм Ляховичем, Апостольським екзархом для українців-греко-католиків в Італії.

Про це повідомляє прес-служба релігійного товариства «Свята Софія».

Участь в богослужінні також взяли, Ярослав Мошкола, Радник Посольства України при Італійській Республіці, Сергій Козачевський, Тимчасовий повірений у справах України при Святому Престолі, Андрій Грушко, Консул України в Римі, представники українських громадських асоціацій Риму та римського муніципалітету, на території якого розташований український храм.

«Для багатьох влада – це такий ласий шматок, який виводить людину владну, щоби вивищитися понад, щоби користати з усіх, аби все було їй підвладне. Нечасто владу розуміють, як служіння, тяжке, конкретне, служіння ідеї, народу, державі. Мабуть, наша сила і наша влада сьогодні криється у тій крові, якою зросили українську землю наші герої, ті, які відчайдушно захищали свій народ і свою націю», - зазначив в проповідницькому слові владика Йосиф. За його словами, попри те, що довгий час український народ не мав своєї держави, однак в нас була жива надія, любов та впевненість, що Україна відродиться та воскресне.

«Хіба впродовж минулого століття Митрополит Андрей Шептицький не був “своєрідним Президентом Української держави” в умовах Австро-Угорської імперії й під час польського панування на нашій землі? Хіба не він, дбаючи про духовний розвиток народу, також дбав й про економіку, шкільництво, мистецтво, культуру. Хіба не він врятував в московській Третьяковській галереї іконостас, унікальний шедевр українського сакрального мистецтва? У нашому народі є дуже багато тих, які будували, які працювали для того, аби ідея незалежної суверенної держави не вмерла», - звернувся проповідник до присутніх. Він пригадав, як молодь вже відродженої Української держави постала на захист європейских цінностей під час Помаранчевої революції та Революції гідності. «Клич дідів, мучеників, тих, які любили Україну і полягли за неї, спонукали нашу молодь повстати. Уже наступне покоління будуватиме нашу державу на їхніх героїчних вчинках», - зазначив владика Йосиф.

Наприкінці Божественної Літургії до присутніх звернувся владика Діонісій, Апостольський екзарх: «Тоді, коли Україна проголосила незалежність, мої духовні настоятелі викликали мене з Бразилії в Україну і я вже 30 років зв’язаний із Україною, незалежно від того, що є громадянином Бразилії та Італії. Я вболіваю за Україну, молюся за неї і за мир, за героїв, що підтримують нашу незалежність, які віддають своє житття за свій народ».

Із привітальним словом до присутніх також звернувся монсеньйор П’єрпауло Феліколло, директор італійської фундації «Мігрантес» Римської дієцезії: «Для мене особлива радість сьогодні бути між вами. Запевняю вас в братній любові і підтримці з боку Римської дієцезії, аби ви могли відчувати себе тут, як вдома». Після цього о. Марко Семеген подякував присутнім за спільну молитву, а єпископам – за проповідницьке слово.

По завершенні спільної молитви духовенство та віряни поклали квіти біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру Великому, що поруч собору, заспівавши Молитву за Україну «Боже, великий, єдиний». Учасники святкових урочистотстей також поклали квіти й біля пам’ятника Тарасові Шевченку, що перед будинком релігійного товариства «Свята Софія», та виконали Гімн України.