У Софії Київській відслужили Літургію з нагоди четвертої річниці інтронізації Епіфанія

03 лютого, 16:52
Культура
У Софії Київській відслужили Літургію з нагоди четвертої річниці інтронізації Епіфанія - фото 1
У соборі Софії Київської відслужили Літургію з нагоди четвертої річниці інтронізації Предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія.

Про це повідомляє Укрінформ.

Святкову Літургію очолив сам Митрополит Епіфаній.

“Стіни Святої Софії обмежують фізичний простір, відокремлюючи його від решти світу. Але водночас вони ніби розширюють духовний простір, допомагають нам вийти за рамки видимого простору і нинішнього часу. Допомагають відчути, що ми не полишені в горі, в бідах страждання, що ми не покинуті на самоті перед викликами агресії російської імперії зла…На нашому боці правда і моральна перемога. А тому, яким би складним не було протистояння силі зла, що руйнує і нищить країну, ми віримо, що з допомогою божою можемо досягнути перемоги. Здобути справедливий мир. Ми молимось про це”, - сказав після Богослужіння Предстоятель Епіфаній.

На Богослужіння з’їхалися священнослужителі з усієї України, також були присутні віряни ПЦУ.

Богослужіння тривало майже три години.

Як відомо, 15 грудня 2018 року, у Софії Київській, пройшов Об'єднавчий церковний собор. На ньому духовенство УПЦ Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви та УПЦ Московського Патріархату створили єдину помісну Православну Церкву України, ухвалили її Статут і обрали Предстоятеля - митрополита Київського і всієї України Епіфанія. 6 січня він отримав Томос про автокефалію Православної Церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія.

Саму церемонію інтронізації провели представник Вселенського Патріархату митрополит Галльський Еммануїл, колишній Предстоятель УАПЦ митрополит Макарій та митрополит Вінницький Симеон.

Митрополиту Епіфанію піднесли ознаки предстоятельського сану: хрест підніс митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан; панагію (невеликий образ Богоматері) - митрополит УПЦ в Канаді Юрій (Каліщук); другу панагію - митрополит УПЦ в США Антоній (Щербан). Після облачення в ці церковні символи митрополит Епіфаній став повноцінним Предстоятелем помісної Православної Церкви України.