У США ще одне місто юридично визнало полігамні стосунки

22.03.2021, 18:58
Світові
У США ще одне місто юридично визнало полігамні стосунки - фото 1
У місті Кембридж штату Массачусетс змінили визначення «цивільного партнерства» для того, щоби надати юридичного статусу стосункам двом і більше осіб та прирівняти їх до подружжів.

Про це повідомляє CREDO.

Таким чином місто, у якому знаходиться знаменитий Гарвардський університет, стало другим після сусіднього Сомервіля містом, у якому було узаконено полігамні стосунки (в Сомервілі це відбулося у липні 2020 року).

Під час засідання 8 березня 2021 року міська рада Кембриджа проголосувала за зміну визначення «цивільного партнерства», що раніше визначалося як союз двох неодружених людей, що проживають разом. Нове визначення розширює це поняття до «двох або більше осіб», що не мають кровної спорідненості, які «перебувають у стосунках взаємної підтримки, турботи та відданості», «мають намір перебувати у цих стосунках і надалі» і «вважають себе сім’єю».

Міська рада також скасувала вимогу спільного проживання членів «цивільного партнерства» і положення про те, що партнери повинні надати міській владі докази своїх стосунків.

Католицькі вчені, зокрема професор Роберт Джордж з Принстонського університету, протягом останніх років неодноразово заявляли про те, що зміна визначення шлюбу може призвести до краху цього терміну як такого, оскільки змушує людей сумніватися у необхідності виключності, стабільності та сексуальній вірності.
Професор Джордж також зазначив, що у суспільстві, яке відкинуло ідею статевого взаємодоповнення, немає раціональної основи для відмови від поліаморії.

Райан Андерсон, президент Центру етики та громадської політики, ще минулого року заявляв, що не здивований останніми зусиллями, спрямованими на зміну поняття шлюбу.

«Звичайно, цей процес ніколи не збирався зупинятися на легалізації одностатевих пар, — сказав Андерсон. — Як тільки ви усунете зі шлюбу чоловічо-жіночий компонент, яким тоді буде принцип, що вимагає моногамії?»

«Культурна норма шлюбу між одним чоловіком і однією жінкою полягала у тому, що лише один чоловік і одна жінка могли об’єднатись як “одна плоть” у акті, здатному породити нове життя, — зауважив він. — Коли закон і культура стверджують, що чоловічо-жіночий аспект шлюбу порушує справедливість і рівність, це не “розширює” поняття шлюбу, це принципово змінює його визначення. І ці перевизначення не мають кінцевої точки».

Юридичну зміну, яку схвалила міська рада Кембриджа, було розроблено за участю Колегії адвокатів, що займається питанням легалізації полігамних стосунків. Цю групу було утворено на базі Гарвардської юридичної школи «LGBTQ + Advocacy Clinic» за підтримки Американської психологічної асоціації.