У стародавньому районі Стамбула знайшли ранньохристиянську церкву

02.06.2021, 11:35
Світові
У стародавньому районі Стамбула знайшли ранньохристиянську церкву - фото 1
Приховану візантійську церкву і святе джерело виявили на розкопках в районі Султанахмет в Стамбулі, між бухтою Золотий Ріг, Босфорською протокою і Мармуровим морем.

Це місце розташоване на вулиці Аміран Тадфіла в самому центрі стародавнього міста Константинополя, під будівлею, що належить колишньому туристичному агентству, відомому як «Кірк Вояж», повідомляє НВ.

Серед знайдених тут скарбів — красива мозаїка на підлозі і невелика підземна камера з нішею, які розділені на два різних сектори — один над іншим.

Верхня частина, яка знаходиться на один поверх нижче нинішнього рівня вулиці, містить мозаїку на підлозі, а також руїни невідомої споруди. Передбачається, що це місце датується V або VI століттям.

За словами археологів, склепінчаста камера, яка також присутня, датується XI або XII століттям. На другому нижньому рівні знаходиться ніша колишньої візантійської церкви, прикрашена мармуровою плитою і міститься невеликий басейн з водою. Люнет над площею прикрашений фрескою, яка зображує Богородицю з немовлям Христом.

Дослідники припускали, що святе джерело, або «агіазма», колись належало монастирю Годегон. Однак ця теорія залишається малоймовірною, оскільки монастир знаходиться занадто далеко на сході.

Важливі місця, включаючи візантійський собор Святої Софії і різні інші відомі пам’ятники, знаходяться в районі, який зараз відомий як район Султанахмет, в самому центрі Константинополя.

Місто, засноване в VII столітті до нашої ери, перетворилося на процвітаючий порт завдяки своєму вигідному географічному положенню між Європою і Азією, а також своєю природною гавані. У 330 році нашої ери він став місцем «Нового Риму» римського імператора Костянтина, незабаром ставши найбагатшим містом з чудовою християнської архітектурою.

Нове відкриття допомагає показати, що Стамбул як і раніше зберігає багатство античної історії, яке тільки і чекає свого відкриття.