• Головна
  • Новини
  • У столичній адміністрації зарезервують землю для культових споруд...

У столичній адміністрації зарезервують землю для культових споруд

10.12.2009, 16:19
У столичній адміністрації зарезервують землю для культових споруд - фото 1
Схему розміщення культових споруд розглянуть на засіданні постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури через два тижні.

Kujivrada_1.jpgКИЇВ — Схему розміщення культових споруд розглянуть на засіданні постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури через два тижні. Схема покликана зарезервувати місця для будівництва храмів в майбутньому. Без цього, як зазначають її розробники, землі під культове будівництво у столиці не залишиться.

Схема культових споруд у столиці розробляється уже 5 років, та досі не є затвердженою. За словами головного архітектора проектів ДП «Інститут Київгенплан» Тетяни Пархоменко, один із головних аспектів розробки цієї схеми полягає в тому, щоб «закріпити важливі для релігійного життя Києва ділянки, які б не могли бути виділені для якихось інших цілей».

Зводити нові храми в Києві уже на сьогодні — проблематично, оскільки немає достотньо землі для усіх охочих. Далі зробити це буде ще проблематичніше. «Станом на 2007-2009 роки, незважаючи на малу кількість вільних земельних ділянок, зводити нові храми у столиці ще можна було. Що буде 2020 року, прогнозувати важко. На мою думку, місць під культове будівництво практично не буде», — зазначив Сергій Рудик, заступник голови КМДА.

Загалом, як інформує «Український бізнес ресурс», згідно з європейськими нормами, на 15 тис. мешканців має бути, принаймні, 1 культова споруда. На сьогодні прихожани усіх конфесій у столиці України забезпечені ними в середньому на 20%.

Щодо вище згаданої схеми розміщення культових споруд, то на сьогодні на її полотні — понад 200 позначок: близько 60 — це нові церкви, решта — недобудовані чи зруйновані ще за радянських часів храми.

«Остаточне рішення про виділення ділянок — за депутатами Київради. То ж чи не стане схема спробою затримати ласий шматок землі до часу, коли ціна на неї в Києві зросте ще стрімкіше?» — підсумовує «Український бізнес ресурс».