У Тернопільській облраді перенесли засідання сесії з питання про заборону Московського Патріархату в Україні

06 травня, 08:50
Держава
У Тернопільській облраді перенесли засідання сесії з питання про заборону Московського Патріархату в Україні - фото 1
Сесію обласної ради, де мали розглянути петицію підтримки законопроекту про заборону Московського Патріархату в Україні, перенесли. Як розповів Суспільному голова обласної ради Михайло Головко, не було необхідної кількості депутатів.

Джерело: Суспільне

За його словами, засідання сесії перенесли на 18 травня. На ньому планують звернутися до релігійних громад Української православної церкви в області, аби вони переходили до Православної Церкви України. Петицію зареєстрували на сайті обласної ради 12 квітня. Вона набрала понад тисячу голосів.

У Тернопільській обласній раді перенесли засідання сесії: в чому причина

"Вирішили перенести в зв’язку з тим, що зараз багатьох депутатів немає.Хтось в армії несе службу, хтось займається волонтерською діяльністю і сьогодні важко їх всіх зібрати. Ми одностайно підтримуємо рішення розглянути петицію щодо ухвалення законопроекту про заборону Української православної церкви московського патріархату. Російська церква має бути ліквідована в Україні, вона не має права на існування", – каже Михайло Головко.

Рішення обласної ради розглянути це звернення прокоментував секретар Тернопільської єпархії Української Православної Церкви МП Стефан Балан.

"Взагалі, незрозуміла така ініціатива місцевої влади, тому що вона спрямована на розділення українців. На розділення нашого Богом береженого Тернопілля, наших людей. Це є негатив. Ну, тому і наша позиція: як можна в такий важкий час людей розділяти, а не об’єднувати. Ми за те, щоб об’єднувати людей і разом дружно боронити нашу Україну. Ми з перших днів цієї страшної війни Росії проти України благословили священноначаліє на захист нашої держави. Наші прихожани є на передовій, у війську, а ми тут в тилу також активно долучилися найрізноманітнішими шляхами. Це є і волонтерська діяльність, і приймаємо біженців, і відсилаємо багато продуктів і на передову воїнам нашим, і в ті місця, де люди навіть не мають що їсти".

У Тернопільській обласній раді перенесли засідання сесії: в чому причинаСтефан Балан

Загалом на Тернопільщині зараз є більше ста релігійних громад Української Православної Церкви, розповів Стефан Балан.

Із початку повномасштабної війни 6 релігійних громад Тернопільщини перейшли до Православної Церкви України, розповів архиєпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

У Тернопільській обласній раді перенесли засідання сесії: в чому причинаАрхиєпископ Нестор

"Повинні відбутися загальні збори релігійної громади, на цих зборах має вестись загальний протокол, повинно бути дві третини голосів за перехід, тобто вже певні норми врегулювалися. Але знову ж таки, багато цих речей досі призводять до судів, які теж по-різному можуть трактувати питання переходу. Якщо ми говоримо конкретно про Тернопільщину, то тут, в принципі, всі громади, які на сьогодні вирішили здійснити перехід, і, звичайно ж, по декількох громадах були відкриті провадження з боку представників московського патріархату, всі ці суди виграли і громади ці свої конституційні права змогли захистити".