• Головна
  • Новини
  • У Туркменістані офіційно зареєстрували Римо-Католицьку Церкву...

У Туркменістані офіційно зареєстрували Римо-Католицьку Церкву

19.03.2010, 11:10
У Туркменістані офіційно зареєстрували Римо-Католицьку Церкву - фото 1
Офіційна реєстрація РКЦ в Туркменістані відбулася 12 березня. Досі РКЦ в Туркменістані була неофіційною, існувала як Апостольська нунціатура, а священики — як дипломати, представники Папи Римського.

Ашгабат_1.jpgАШГАБАД — Офіційна реєстрація РКЦ в Туркменістані відбулася 12 березня. Досі РКЦ в Туркменістані була неофіційною, існувала як Апостольська нунціатура, а священики — як дипломати, представники Папи Римського.

«Тільки під покровом  нунціатури ми існуємо як католицька місія. Маємо каплицю,  відкриту для всіх. На це погодився уряд Туркменістану», — наголосив о. Андрій Мадей ОМІ, який понад 10 років працює в цій країні.

На сьогодні, згідно з інформацією Католицького медіа-центру, на території Туркменістану існує одна римо-католицька спільнота у столиці Туркменістану Ашгабаді. Громада нараховує 100 осіб, а душпастирями є Місіонери Облати Непорочної Марії.

Довідка:

Територія нинішнього Туркменістану до 1925 р. входила до складу так званого Туркестанського краю, центр якого знаходився в Ташкенті, столиці сучасного Узбекистану.

За законами, що існували в Російській державі, католицькі храми будувалися на добровільні пожертви парафіян. Житель Ашгабада, радник Буткевич, віддав на користь церкви необхідну для будівництва ділянку землі.

Хоча в документах йдеться про молитовний дім, насправді в Ашгабаді побудували костел. В архівах зберігся його стародавній малюнок.

Однак після побудови костелу в ньому  не було постійного пастиря. Священики з Ташкента приїжджали близько 2 разів на рік.

1915 року, після приїзду в місто о. Шікшнеля в костелі розпочали правити богослужіння регулярно, активізувалося духовне життя парафії.

У середині січня 1917 о. Шікшнель знову виїхав в Ташкент. Приклад Ашгабадского костелу був типовий для Туркменістану тих років, тому що в колоніях католиків в Мерві, Кизил-Арваті, Красноводську так само не було постійних священиків.

Тільки на території нинішнього Туркменістану, на землях тодішньої Закаспійської області нараховувалось: 27 православних церков, 6 православних каплиць, 2 римсо-католицькі храми, 1 євангельсько-лютеранська церква, 4 вірмено-григоріанські церкви, а також 6 молитовних будинків.