У Варшаві вшанували пам'ять жертв Голодомору

28.11.2011, 09:15
Представники української громади та українські дипломати у Польщі в суботу та неділю у Варшаві вшанували пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Представники української громади та українські дипломати у Польщі в суботу та неділю у Варшаві вшанували пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

У Польщі, відбулася панахида у православному храмі та покладення квітів до пам'ятника жертвам Голодомору на Вольському цвинтарі у Варшаві, а також акція "Запали свічку".

"Тотальне винищення мільйонів українських хліборобів штучним голодом стало свідомою терористичною акцією політичної системи сталінізму. Було зруйновано соціальні основи української нації, її вікові традиції, підірвано духовну культуру і унікальну етнічну самобутність", - зазначило українське диппредставництво в спеціальному повідомлені для ЗМІ.

Посольство наголосило, що Голодомор десятиліттями замовчувався радянською владою, зауваживши, що правда стала загальновідомою після здобуття Україною незалежності на початку 1990-х років.

Дипломати нагадали, що пам’ять жертв згадують щорічно кожну четверту суботу листопада.

"Ми переконані в тому, що викриття подібних злочинів проти людяності, збереження історичної пам’яті про жертви Голодоморів, визнання та вшанування їхніх страждань сприятимуть уникненню подібних катастроф заради майбутніх поколінь", - наголосило дипломатичне представництво.

У поминальних заходах взяв участь Надзвичайний та Повноважний посол України у Польщі Маркіян Мальський.

У неділю поминальна панахида також відбулася у греко-католицькій церкві, інформує УНІАН.